Peklo / Novinky z NHL / David Krejčí prodloužil s Bostonem o šest let!

David Krejčí prodloužil s Bostonem o šest let!

Český útočník David Krejčí včera podepsal s Bostonem novou smlouvu. Ta začne platit od sezony 2015/2016 a její délka je šest let.

Po této sezoně by se Krejčí stal nechráněným volným hráčem. To Boston nechtěl dopustit, a tak se s ním domluvil na nové smlouvě. Český útočník by tak v organizaci Bruins měl působit až do roku 2021.

Dvojnásobný držitel Bud Light Trophy (nejlepší bilance +/-) byl Bostonem draftován v roce 2004 ve druhém kole. Hned poté přešel do zámoří.

Dva roky působil v QMJHL v dresu Gatineau, poté už se stal právoplatným členem organizace Bruins. V NHL debutoval 30. ledna 2007 v zápase s Buffalem. V této sezoně ale odehrál pouze 6 utkání za Boston, jinak působil na farmě v AHL.

26. 2. 2008 pak šternberský rodák vstřelil první branku v NHL, prosadil se proti Senátorům z Ottawy. V této sezoně dokonce reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa.

Od té doby se stal pravidelným členem sestavy Medvědů. V první kompletní sezoně nasbíral 73 bodů v 82 zápasech, což je dodnes jeho maximem.

Celkem v NHL odehrál, včetně play-off, již 597 utkání. V nich vstřelil 139 gólů a přidal 316 asistencí.

Manažer Bostonu Peter Chiarelli nabídl Krejčímu, že si během této šestileté anabáze vydělá až 43 milionů dolarů. A to odmítnout prostě nešlo.

Zdroj obrázku: nhl.com, Steve Babineau

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?