Peklo / Hlavní zprávy / Brodeur jako dvojka u Habs?

Brodeur jako dvojka u Habs?

 Brankář Martin Brodeur, dlouholetá opora Devils, ochoten dělat dvojku Carey Priceovi v Montrealu.

 “Pokud by mi Canadiens dali nabídku, neváhal bych.” Řekl Brodeur, podle agentury QMI. Brodeur, neomezeně volný hráč, řekl už několikrát předtím, že hledá práci “jedničky”, ale zvážil by i menší roli, kdyby se stal uchazečem.

Montreal dosáhl letos na konferenční finále, kde vypadl s New York Rangers se záložním brankářem Dustinem Tokarskim, jako zaskakující jedničkou, místo zraněného Price.  Canadiens mají ještě Petera Budaje pod smlouvou, slovenského gólmana, který trochu sešel z očí v posledních letech.

“Toto je tým Careyho Price,” řekl Brodeur. “Určitě bych chtěl být ještě jedničkou, ale nevadilo by mi hrát jen 20 z 25 zápasů během sezony, kdybych věděl, že mě bude bavit hrát za vítězný tým.”

Brodeur, montrealský rodák, pověděl serveru Northjersey.com v červenci, že Canadiens nebyli zrovna na jeho seznamu, kam by chtěl v létě zamířit. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Habs už jednali s Brodeurem. Nicméně Brodeur, který otočil o 180 stupňů 6. května, očekával, že sezona 2014-15 bude jeho poslední. V sezoně 2013-14 zaznamenal 19 výher, 14 proher a 6 proher v “pp” a po “sn.” S průměrem 2,51 se umístil na 26. místě, procentualní úspěšností 90,1 % a na 45. pozici v lize. Jeho 688 výher v základní části a 124 čistých kont pak patří do rekordů NHL.

42-letý Brodeur a spojení s Canadiens se přesto nejeví moc reálně. Montreal má Price, jasnou jedničku. Potom Tokarskiho, který sice není plnohodnotná náhrada za Price, ale svojí práci si rozhodně odvede, což mimo jiné ukázalo poslední play off. Navíc narozdíl od Brodeura má před sebou celou kariéru. Pokud tedy Canadiens skutečně nutně potřebují velkou kvalitu a obrovskou zkušenost na postu dvojky, která bude krýt záda Priceovi v těžkých bojích play off, pak jedině by se mohlo jednat o chytrý a promyšlený tah. Jenže ne o perspektivní. Pak je tu otázka, co by se stalo s Budajem? Avšak zatím vše nasvědčuje tomu, že “Marty” si bude muset hledat práci jinde. Mezitím, co pomalu kariéra Martina Brodeura končí, jeho syna Anthonyho si v minulém draftu vybrali právě Devils v 7. kole. Spekuluje se, že to bylo hlavně z úcty k jeho otci. Anthony má teď šanci dokázat v juniorském týmu Gatineau, že se nejednalo jen o úctu, nýbrž i jeho kvality.

zdroj: nhl.com/ice

foto: nhl.com, Jim McIsaac

článek je volným překladem z oficiální kanadsko-americké stránky NHL s úpravami a vlastním závěrem autora

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?