Peklo / Hlavní zprávy / Gelinas stále beze smlouvy; kempu se zúčastní Carter i Kaberle

Gelinas stále beze smlouvy; kempu se zúčastní Carter i Kaberle

Eric Gelinas stále nemá smlouvu a tak bude zřejmě chybět v tréninkovém kempu. Podobně je na tom i Ryan Carter, ten by ale v kempu být měl. Chybět nebude ani Tomáš Kaberle.

Eric Gelinas stále nemá smlouvu a tak zřejmě bude chybět v tréninkovém kempu.

Mladý obránce se stal chráněným volným hráčem. Od Devils kvalifikační nabídku dostal, ale zatím ho vedení podepsat nedokázalo.

“Samozřejmě ho zde ale chceme a snad to nějak vyjde,” řekl Lamoriello serveru nj.com. “Ale s tím nic nemůžeme momentálně dělat. Je to část hry.”

Nepodepsaný je i Ryan Carter. Ten je nechráněným volným hráčem a kempu se tak zúčastnit může.

“Ryan v tréninkovém kempu bude beze smlouvy,” prozradil Lamoriello.

Bude to tedy forma zkoušky, jako v případě Scotta Gomeze?

“Nevím, jestli to je zkouška. Prostě je tady,” nechal se slyšet manažer Devils. “Pořád jsme měli zájem ho podepsat. Nyní ale podepsaný není. V kempu ovšem bude.”

Na zkoušku přijde i český obránce Tomáš Kaberle.

“Asi viděl, že máme mladé obránce a možná si myslel, že to pro něj bude šance,” řekl Lamoriello. “Jeho agent se nás zeptal a já neměl nic proti. Žádné sliby, nic takového. Prostě bude v kempu.”

Absence Gelinase by mohla Ďábly hodně mrzet, z tohoto mladíka rostl výborný obránce. Měl by tak být stále hlavním cílem k podpisu.

Ryan Carter by tolik nechyběl, ale ve čtvrté formaci ve spolupráci se Stephenem Giontou a Stevem Bernierem jim to vždy klapalo.

Tomáš Kaberle? Nevím, ohledně něj si nejsem moc jistý. Ale jedná se pouze o zkoušku v kempu, tim se určitě nic neztratí. Po odchodu Volčenkova by tak mohl nahradit zkušenosti. No, uvidíme.

Vše ukážou až následující dny.

Zdroj: nj.com, Rich Chere (volný překlad s vlastním závěrem autora)

Zdroj obrázku: nhl.com, Jim McIsaac

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?