Peklo / Novinky z NHL / Stamkos připraven na novou sezonu

Stamkos připraven na novou sezonu

Po několika vteřinách bylo všem jasné, že Stamkosovo zranění po srážce s brankovou konstrukcí bude vážnější, což záhy zpomalené záběry kamer potvrdily.

Steven Stamkos, první centr Lightning, si minulou sezónu poprvé v profesionální kariéře přivodil tak těžké zranění. Určitě si každý vzpomene na okamžik, kdy Stamkos poctivě bránil, vracel se se soupeřem, avšak v souboji před vlastní brankou upadl a jeho pravá holenní kost srážku s tyčkou nevydržela a halou se rozlehlo ticho – bylo vidět i na domácích fanoušcích Bruins, že ani soupeři nikdo nic takového nepřeje.

Stamkos se uzdravoval velmi rychle. Na olympiádu v Sochi však pomýšlet samozřejmě nemohl, avšak 6. března se vrátil na led a stihl odehrát ještě 24 zápasů, z toho 4 v play-off proti Canadiens i přesto, že nebyl ještě 100% fit!

Před třemi týdny Stamkos podstoupil plánovaný zákrok, při kterém mu byly odstraněny šrouby zpevňující jeho holenní kost.

Někdy se stále díváte co bylo tehdy a ještě to není ani rok. Většinou mi říkali, že takové zranění zabere celý rok, než bude vše jako před tím, ale nikdy to necítíte úplně stejně. Je to mnohem lepší, než to bylo ke konci roku. Jsem si jistý, že se vše zlepšuje s bližící se sezonou. Určitě je to nyní nejlepší ve srovnání s uplynulými měsíci.

řekl Steven Stamkos o svém zranění a aktuálním stavu.

Steven započal svoji letní přípravu mnohem dříve, než obvykle aby zavčasu získal plnou sílu. Výsledky z posilovny a z práce na ledě byly povzbuzující.

Noha je mnohem silnější. Psychicky jste taky úplně někde jinde. Je úžasné sledovat jak čas a práce dokáže posílit a jak vaše tělo reaguje. Jsem nadšený.

Stamkos je také nadšený z týmu, který jsme mohli vidět na konci sezony – jádro veteránů a talentované jádro doplněno o mladé pušky, což skvěle fungovalo.

Očekávání se určitě zvýšila, konec loňské sezony byl sice velkým zklamáním, ale poučili jsme se z něj a těším se na návrat a že všem ukážeme, že ta loňská sezona nebyla jen náhoda. Překonali jsme spoustu překážek a na tom můžeme dále stavět.

Po přestávce zaviněné jeho zraněním byl v prvním zápase jmenován kapitánem týmu na místo St. Louise, jenž tým opustil. Velmi hezký, ale také trochu očekávaný krok od týmu Lightning. Stamkos je i přes svůj mladý věk (24 – ani se mi nechce věřit, že je o 10 dnů mladší, než já :D ) tahounem a vůdčí postavou týmu a “C” na hrudi mu právem náleží.

Zdroj: nhl.com, volný překlad

Zdroj obrázku: focus.deSID-IMAGES/AFP/SCOTT ISKOWITZ

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?