Peklo / Binghamton Devils / David Cunniff bude asistentem trenéra v Albany

David Cunniff bude asistentem trenéra v Albany

Klub Albany Devils posílil ve svém realizačním týmu o důležitého člověka. Roli asistenta kouče bude zastávat David Cunniff, který už v této roli něco za sebou má. Tuhle skutečnost oznámil generální manažer organizace Lou Lamoriello.

Nedávno vyšlo na povrch, že realizační tým hlavního trenéra Albany Ricka Kowalskyho rozšíří Johan Hedberg jako kouč gólmanů. Dnes na oficiálních stránkách klubu byla potvrzena také informace, že Kowalsky bude mít kromě asistenta Sergeje Brylina k dispozici i Davida Cunniffa, jenž bude zastávat stejnou roli.

43letý Cunniff se připojil k Devils poté, co po 12 letech opustil organizaci Sharks. Jeho práce bude úplně stejná jako doposud, v minulosti totiž působil na farmě San Jose v Clevelandu, respektive Worcesteru, právě v pozici asistenta. AHL tedy zná opravdu dopodrobna, což může být pro Devils jen výhodou.

Nutno také dodat, že tento člověk na přelomu tisíciletí figuroval jako hráč ve službách Ďáblů. V letech 1997 a 1998 se prezentoval svojí šikovností v Raleigh IceCaps, týmu z ECHL. Za tuhle relativně krátkou dobu se mu v kolonce bodů objevilo číslo 44 (26+18).

Ještě v roce 1998 dokonce povýšil v rámci organizace a na 4 zápasy nakoukl do AHL s týmem Albany River Rats. Sezónu 1998/99 a 1999/00 odehrál kompletně v AHL, kde zasáhl celkem do 126 zápasů včetně play-off. Bodově se mu ale tolik nedařilo, 26 bodů za takovou dobu z pozice levého křídla není úplně optimální výkon.

Svoji hráčskou kariéru definitivně ukončil v roce 2002 a začal se věnovat trénování pro Sharks. Měl na starosti Sharks Summer Hockey School, kde předával své zkušenosti hráčům všech věkových kategorií. Stal se také zakladatelem Cunniff Hockey, což je společnost, která nabízí účast na hokejových kempech, soukromé hodiny hokeje nebo také video analýzy pro hokejové kluby všech věkových i dovednostních úrovní.

Jeho mnohaleté zkušenosti s kvalitním tréninkem mohou být pro klub nepostradatelné a velice užitečné. Pokud dostane Cunniff potřebný prostor pro svoji práci, určitě se výsledky dostaví a v Albany vyrostou kvalitní hráči pro první tým.

zdroj informací, obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …

Ďáble, co na to říkáš...?