Peklo / Novinky z NHL / Letang po sérii zranění zpět

Letang po sérii zranění zpět

Kris Letang, opora zadních řad Pittsburghu se zapojí do nové sezony.

Ofenzivní obránce Pens odehrál poslední sezonu jen 37 utkání. Prodělal mrtvici, zranění kolena a lokte. Jenže teď je připraven nahánět Karlssona v důležitých statistikách. Jeho obrovský přehled ve hře ho k tomu předurčuje. Je to elitní zadák Pens. Prostě jedna z ikon klubu. Teď je zpět a všichni fanoušci si můžou oddechnout.

“Bude to pro mě nový začátek”, řekl Letang pittsburghskému deníku Post Gazette. “Chci se ujistit, že o mně nikdo nebude pochybovat, o mé práci, kterou vykonávám na ledě. Chci vlastně každému dokázat, že tahle část života je za mnou a teď se dívám jen dopředu.”

Letang ve zkrácené sezoně dokázal nastřádat 38 bodů v 35 zápasech. a pak jich v 16 play off duelech získal 15. V tomto ročníku byl jmenován finalistou na Norris Trophy. V nové sezoně se představí i pod novým koučem – Mikem Johnstonem. V sestavě mu budou scházet parťáci z obrany Niskanen a Orpik, kteří podepsali výhodné smlouvy s Washingtonem.

“Šlo to skvěle”, říkal Letang při předsezonním setkání s novým trenérem, který má vymáčknout z hvězdné sestavy to, co se Danu Bylsmovi povedlo v roce 2009, když “Černožlutí” vyhráli svůj poslední Stanley Cup. Dále ke svému setkání s budoucím hlavním koučem Kris řekl: “Bylo to prostě povídání o hokeji, o tom jakou budu mít roli v kabině. Snažil se mě poznat, jaký jsem, mou povahu, šlo to fakt dobře. Popovídali jsme si u večeře asi 5 hodin.”

“Nebudu se snažit měnit můj styl, jakým hraju nebo sebe jaký jsem, ale budu dělat to, co mi jde nejlépe. Nenahradím Orpika a jeho tvrdé hity, které rozdával v každém zápase. Prostě se budu snažit dělat maximum pro tým a vzít na sebe větší zodpovědnost v kabině”, sdělil Letang.

Letang je typem hráče, kterého by chtěl mít každý trenér. Při přesilovkách na sebe bere zodpovědnost a rozdává puky svým spoluhráčům. Je to i výborný střelec na obránce. Většinou se pohybuje mezi prvními v bodování beků. Největší přednost je ale samozřejmě zmiňovaný přehled, to je doména Krise. Poslední tři sezony měl smůlu na zranění, ale pokud hraje, je to skvělý hráč, který neskutečným způsobem pomáhá útočníkům. Své si zastane i “dozadu”. Pens by nyní ze všeho nejvíc potřebovali aby odehrál celou sezonu a byl lídrem kabiny, ale ovšem i na ledě.

zdroj: nhl.com

jedná se o volný překlad plus přidané informace autora článku, závěr je kompletně prací autora článku

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?