Peklo / Novinky z NHL / Columbus bude hostit ALL-STAR 2015

Columbus bude hostit ALL-STAR 2015

Columbus je připraven k letošnímu ALL.STAR zápasu. Jak to bude vypadat?

NHL v sobotu oznámilo, že svátek hokej bude letošní sezónu v Columbusu. A to 24-25 ledna v místní Nationwide aréně. Kromě tradičního ALL-STAR zápasu se můžeme těšit i na tzv. NHL ALL-STAR dovednostní soutěž.

Columbus již zprovoznil web, na kterém se můžete zapsat do pořadníku na lístky. Ceny však dosud nebyly zveřejněny.

Starosta Columbusu se vyjádřil k ALL-STAR game jako o možnosti zviditelnění města. ,,Nejlepší hráči z celého světa budou u nás v Columbusu. Rozvineme červený koberec, Těším se na to a také na to, až se lidé dozví, jak skvělé město Columbus je.”

Zajímavostí je, že Columbus měl tuto akci hostit již roku 2013, ale nakonec z toho sešlo kvůli zkrácené sezóně. A kvůli olympijským hrám letos v Soči jsme přišli i o letošní ALL-STAR.

,,Jediný problém, se kterým jsme se museli poprat byla logistika.”, řekl komisař NHL Bettman. ,,Bude stadion volný v datum který potřebujeme? Budou místa v hotelech?”

Mimojiné prohlásil, že neuvažovali o jiných městech v souvislosti s ALL-STAR game.

,,Chtěli jsme se vrátit co možná nejdříve, věděli jsme, že tento rok to nebude možné kvůli Olympijským hrám v Soči.Proto byl rok 2015 jedinou alternativou.”

Modrokabátnici se snažili o to, aby se u nich ALL-STAR objevilo co nejdříve. Bettman jim dal slib po neúspěšném roce 2013 a ten také dodržel.

Minulý ročník se NHL podařila novinka, ve které by chtěli pokračovat. Tou je možnost kapitánů ALL-STAR týmů vybrat si své spoluhráče.

Další zajímavostí je, že Columbus v očekáváni roku 2013 utratil 6,4 milionů dolarů k důležitým úpravám v Nationwide aréně. Od nové kostky nad ledem, přes místa k sezení, reklamy na mantinelech, úpravy plexiskla až po vylepšení hostující šatny.

Columbus bude třetím po sobě jdoucím městem, které hostilo ALL-STAR game poprvé v historii ( dříve Raleigh, N.C. /Carolina Hurricanes pozn red./ (2011) a Ottawa (2012). Doteď Columbus hostil pouze draft v roce 2007, který Bettman označil za velmi povedený a za jeden z důvodů proč se další z důležitých akcí NHL vrací právě sem.

Nám nezbývá, než se těšit na další hokejový svátek a doufat, že se zúčastní i někteří čeští nebo slovenští hráči.

zdroj: nhl.com, volný překlad

zdroj obrázku: nhl.com

Autor Janoštík Michal

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?