Peklo / Ohlasy / “Musím se lepšit zápas od zápasu,” řekl Reid Boucher

“Musím se lepšit zápas od zápasu,” řekl Reid Boucher

Pozápasové ohlasy poskytlo i trio Adam Henrique, Reid Boucher a Michael Ryder. Všichni spolu nastoupili v jedné lajně a při výhře nad Rangers byli klíčoví.

Jednou z hlavních postav zápasu byl útočník Reid Boucher, který bojuje o místo v týmu. A zabojoval o něj velmi dobře. Dal gól, na jeden přihrál a měl šest střel na branku (nejvíce z celého týmu). Na ledě strávil 15 minut a 8 vteřin.

“Myslím, že s touto hrou musím pokračovat,” řekl sám Boucher. “Nebylo to špatné, ale musím se lepšit zápas od zápasu.”

S Boucherem v lajně nastoupil Adam Henrique (1+1) a Michael Ryder (2+1). Tato formace byla u čtyř vstřelených branek.

“Tato lajna byla velmi dobře sehraná,” pochválil trio útočníků trenér Peter DeBoer v pozápasovém rozhovoru. “Boucher velmi rychle bruslil.”

Adam Henrique dal vítězný gól 51,7 sekund před koncem třetí třetiny. Akce začala u Tomáše Kaberleho, který nahrál na Rydera v obranném pásmu. Ten pak následně našel forvarda s číslem 14.

“Kaberle to neodehrál zbrkle o mantinel. Nahrál Rydesovi, který se poté mohl s pukem rozhodnout, co dál,” pochválil českého obránce za založení akce Adam Henrique. “Já si poté našel prostor a pokusil jsem se to přes obránce trefit do brány.”

Henrique dal vlastně dva góly, ale ten první mu připsán nebyl. Po Boucherově střele tečoval puk, jenže někteří si mysleli, že to byl obránce Rangers, kdo usměrnil kotouč do sítě.

“Trochu jsem to tečoval, to ano. Ale nakonec mi ho nepřipsali,” přiznal Henrique.

I Boucher původně zamýšlel, že Henrique bude jeho střelu tečovat.

“Viděl jsem ho tam,” popisuje mladý útočník danou akci. “Bylo štěstí, že to projelo přes obránce (Michaela Kostku – pozn. red.) na začátku celé akce. Pak jsem jen sledoval hru, puk se dostal ke mně a já věděl, že z té pozice gól asi nedám. Pokusil jsem se ten puk tedy dostat k němu, což se povedlo a on to tečoval.”

Reid Boucher se poté výrazně podílel i na brance Rydera, který usměrnil jeho prudký pas do branky ve 37. minutě a poslal Ďábly do vedení 3:2.

“Viděl jsem ho,” řekl Boucher i o této akci. “Puk mi trochu skákal. Chtěl jsem vystřelit, ale nemohl jsem ten puk zpracovat a viděl jsem ho tam, tak jsem to chtěl dostat na něj. On to pak dobře usměrnil do branky.”

Boucher během léta zhubnul a díky tomu na sobě poznal zlepšení.

“Pomohlo to. Cítím se lehčí a v lepší formě,” má radost 21letý útočník.

DeBoer hlavně chtěl, aby hráči bruslili rychleji. A pokud v tomto bude Boucher pokračovat, určitě v týmu zůstane.

“Týmu to pomáhá a určitě neubližuje,” usmívá se Boucher. “Rychleji se dostanu tam, kam chci. Myslím si, že jsem se od loňska zlepšil. Jsem rychleji na puku a to mi dává více prostoru a šancí.”

Boucher ale ocenil i své spoluhráče: “Naše lajna byla dnes velmi dobrá. Vytvářeli jsme dobré akce. Moc dobře se mi s nimi hraje.”

S Henriquem a Ryderem velmi často nastupoval v tréninku Ryane Clowe, ten ale proti Rangers nehrál. Boucher ovšem do formace dobře zapadl, čehož si všimli Henrique i Ryder.

“Trochu jsme s ním hráli i loni, poznali ho a trošku se s ním sehráli,” řekl Michael Ryder, autor dvou branek. “Je to dobrý talent a tvrdý dříč. V přípravě dobře začal. Celkově to byla dobrá výhra a naše lajna hrála skvěle.”

“Dnes zahrál několik akcí dobře,” pochválil ho Adam Henrique. “Nic jsme společně nekomplikovali. Hráli jsme jednoduše, pouze se tlačili do branky a dali z toho góly. Stále je co zlepšovat, ale dnes jsme na obou koncích ledu hráli dobře. Snad v tom budeme pokračovat.”

V závěru sezony 2013/2014 dal Ryder dva góly ve 36 zápasech. Tuto špatnou střeleckou formu bude chtít jistě napravovat. Zatím k tomu vykročil dobře.

“Určitě je to dobrý začátek,” usmívá se. “Naše lajna dnes hrála dobře, byli jsme sehraní a hodně nám pomohly dva rychlé góly.”

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Paul Bereswill

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?