Peklo / Novinky z NHL / Datsyuk má poraněné rameno, nestihne start sezony

Datsyuk má poraněné rameno, nestihne start sezony

První center Detroitu Red Wings Pavel Datsyuk se svým zraněným ramenem nestihne start sezony – mimo bude 4 až 5 týdnů.

Datsyuk se zranil v prvním zápase přípravy v pondělí proti Pittsburghu po nárazu na mantinel od obránce tučňáků Roba Scuderiho a dnes jej čekalo vyšetření na magnetické rezonanci. Datsyuk si mimo jiné v tomto zápase připsal gól a asistenci a Red Wings nakonec 2-1 zvítězili.

Dobrou zprávou je, že se to stalo už dva týdny před začátkem základní části, které bude mít na léčení.

řekl GM Red Wings Ken Holland

36letý Datsyuk, který bude letos rozjíždět svojí 13. sezonu v NHL, loni zmeškal 30 zápasů kvůli zranění kolene a 7 zápasů kvůli otřesu mozku. I přesto však zaznamenal 17 gólů a 37 bodů ve 45 zápasech. Kvůli zranění také zmeškal domácí olympiádu v Soči.

Datsyuk je pro svůj tým velmi důležitým článkem, ale i přesto mají Red Wings pár možností, jak jeho místo zaplnit. Kapitán, Henrik Zetterberg, který občas hraje ve stejné lajně jako Datsyuk, je již zdravý po tom, co promarodil polovinu z poslední sezony kvůli problémům se zády. Stephen Weiss, který loňskou sezonu prodělal kýlu, taktéž získává formu zpět. Dalším centrem je Riley Sheahan, ten se prosadil v průběhu minulé sezony.

Třetím centrem týmu je Darren Helm, kterému se zranění zatím vyhýbají. Často se objevoval v tréninku a v přípravě právě v Datsyukově lajně. Ten si však v pondělním zápase zlomil nos a jeho start ve čtvrtečním přípravném zápasu proti Hawks je diskutabilní, v neděli proti Bostonu by však měl být ready. Luke Glendening a Joakim Andersson jsou taktéž centři, ti bojují ale spíše o místo ve 4. lajně.

S velkým počtem zranění se Red Wings potýkají již od zkrácené sezony 12-13, ale GM Holland to bere sportovně a dodal:

Očekáváme, že se nám zranění nevyhnou ani tuto sezonu, jen doufáme, že jich nebude mnoho najednou.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?