Peklo / Binghamton Devils / Hráči z farmy porazili náhradníky Rangers

Hráči z farmy porazili náhradníky Rangers

Období přípravy na další ligový ročník NHL a AHL pomalu vrcholí. Během včerejška se do zápasového vytížení dostali i hráči, kteří se budou objevovat převážně v Albany, odehráli totiž tréninkové utkání proti soupeřům z mužstva Rangers.

Devils 5:2 Rangers (4:0 , 0:1 , 1:1)

Branky: 2. a 6. McKelvie, 7. a 50. Thompson, 10. Chatham – 31. Latta, 50. Hayes

Zápas se vyvíjel už od úvodu mnohem lépe z pohledu hráčů v dresu Ďáblů. Už ve 2. minutě překonal brankáře Chris McKelvie. Jedna vstřelená branka ale McKelviemu nestačila, a proto se o nějaké 3 minuty později rozhodl pro vstřelení dalšího gólu a navýšení vedení hráčů Jersey na 2:0. Brankář Halverson se ani neoklepal ze druhé branky a už musel znovu tahat puk zpoza zad, o minutu později střílel přesně Paul Thomson. Po několika šancích a výborných zákrocích Anthonyho Brodeura se opět měnilo skóre, tentokrát se o to zasloužil Connor Catham v 10. minutě.

Rangers se povedlo snížit až v polovině 2. třetiny po akci, jenž zakončoval Nickolas Latta. Syn klubové legendy i v dalším průběhu střetnutí ukazoval své brankářské umění a je více než jasné, že geny po otci jistě nějaké zdědil. Pátý gól vstřelil bekhendem z brejku v 50. minutě opět Thompson. Gólový účet na konečných 5:2 upravil za několik málo okamžiků newyorský Kevin Hayes. 13 sekund před koncem ještě New Jersey zahrávalo trestné střílení, avšak McKelvie hattrick nezkompletoval. Vadit mu to ale nemuselo, Devils porazili rivaly v poměru 5:2 a výsledek může hráče povzbudit.

Anthony Brodeur podal v tomhle zápase opravdu špičkový výkon. Dokázal tým podržet i ve chvílích, kdy měl protivník stoprocentní šanci ke skórování. Zvládal se rychle přemisťovat mezi tyčemi, jeho betony dělaly soupeřům také v některých situacích neřešitelné potíže. Anthony má dobře rozvinuté schopnosti a je jen na něm, jak s potenciálem naloží. Zatím s ním nakládá správně, jak bylo v tomhle utkání vidět.

zdroj: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …