Peklo / Ohlasy / DeBoer: „Díky bohu, že je to jen příprava.“

DeBoer: „Díky bohu, že je to jen příprava.“

Po pondělním přípravném utkání na ledě Rangers měl trenér DeBoer pro svůj tým především slova chvály. Dnes, po vysoké porážce 0:4 ve Philadelphii, tatáž slova rozhodně říci nemůže.

„Díky bohu, že je to jen příprava,“ odlehčuje situaci DeBoer. „Byl to strašný zápas. Opravdu tam z naší strany nebylo k vidění moc pozitivního.“

Devils inkasovali v každé z prvních tří přesilových her soupeře, a už ve 13. minutě zápasu tak svítilo na kostce nad ledem hrůzostrašné skóre 0:3. Čtvrtý zásah pak přišel v polovině utkání při hře 5 na 5. Cory Schneider, jenž nastoupil do svého prvního zápasu v předsezoně, v celém zápase inkasoval 4 góly z 32 střel.

„Nemyslím si, že s těmi góly mohl něco dělat,“ zastával se Schneidera hlavní kouč. „On naopak podal dobrý výkon. Hra celého týmu před ním byla však velmi slabá.“

Ve snaze o zlepšení především obranné části hry DeBoer později v zápase přeskupoval obranné páry, když rozdělil duo Gelinas-Larsson. Příděl gólů ze strany Flyers se sice zastavil, nicméně na vstřelení byť jen jediné branky to nestačilo.

„Zkoušeli jsme v tu chvíli všechno možné,“ řekl DeBoer. „Když prohráváte o tři góly po deseti minutách hry, tak nic jiného ani nezbývá. Trochu jsme pak soupeře zatlačili ve třetí části. To byla pravděpodobně naše nejlepší třetina. Ale jak jsem řekl, moc dobrého toho dnes nebylo. Musíme se ale teď zvednout a jít dál.“

Devils dostali tři góly z přesilových her, a to i přesto, že v loňské sezoně byli v jejich bránění nejlepším týmem v celé lize. Ačkoliv lze říci, že to bylo zapříčiněno tím, že dosud nebylo příliš času na nácvik hry v oslabení a navíc včera ani nenastoupily některé z opor týmu v této činnosti (Patrik Eliáš, Andy Greene, Adam Henrique), přesto DeBoer nehledal výmluvy.

„Měli jsme tam sice hodně hráčů, kteří toho v oslabení moc nenahráli, ale ani tak nechcete dostávat tolik branek. To už ale k přípravě patří. Zkoušíte různé varianty rozestavení, posíláte hráče na led v různých situacích, abyste viděli, jak na ně reagují. Pro ně je to jakási prověrka v různých herních rolích.“

Vzhledem k výkonu mužstva i výsledku zápasu nelze říci, že by si některý z hráčů, kteří včera bojovali o místo na soupisce, v tomto boji pomohl. DeBoer však nechtěl nikoho jmenovat, aby nešířil mezi hráče ještě více nervozity, zvlášť když už dnes se hraje další zápas.

„Protože výkon celého týmu byl špatný, nehodlám soudit jednotlivce,“ řekl k tomu. „Byl to kolektivně neuspokojivý výkon, takže se od něj odpíchneme a posuneme se dál.“

Další zápas tak čeká Devils již v noci na zítřek, kdy v Barclays Center v Brooklynu nastoupí proti dalšímu diviznímu rivalovi, týmu New York Islanders.

„Vždycky jste zklamaní, když prohrajete, zvláště pak takovýmto způsobem. Ale stále je to jen příprava, a dokud se žádné body do tabulky nepočítají, máme čas se každým dnem zlepšovat,“ uzavírá DeBoer.

Shrnutí zápasu:

DEVILS @ FLYERS – 0:4

5. B. Schenn (MacDonald, Laughton), 8. Lecavalier (Voráček, Streit), 13. Gostisbehere (Akeson, Laughton), 31. Laughton (Voráček, Jones)

DEVILS: Cammalleri-Zajac-Jágr, Boucher-Gomez-Sislo, Ruutu-Josefson-Brunner, Carter-Gionta-Bernier; Salvador-Židlický, Gelinas-Larsson, Kaberle-Harrold;  Schneider (Wedgewood)

FLYERS: Gordon-B. Schenn-Voráček, Raffl-Lecavalier-Akeson, Laughton-Jones-Leier, Rinaldo-VandeVelde-Rosehill; MacDonald-Coburn, Grossmann-Streit, Morin-Gostisbehere; S. Mason (31. Zepp)

Zdroj: Fire & Ice blog

Foto: www.miamiherald.com (Matt Slocum)

Autor Daniel Džmuráň

Dlouholetý fanoušek, redaktor sekce New Jersey Devils.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?