Peklo / Hlavní zprávy / Scott Gomez: “Fanoušci vám vždy dají najevo, jak na tom jste”

Scott Gomez: “Fanoušci vám vždy dají najevo, jak na tom jste”

Scott Gomez ví, že si fanoušky Devils neudobří jen tak. Proto se nyní hlavně zaměřuje na to, aby si vybojoval místo v týmu a uspěl na zkoušce.

V přátelském zápase s Philadelphií Flyers dal dvě branky. Tímto by si místo v kádru mohl vybojovat.

“Víte co? Po dnešku si říkám, že mě čekají velmi těžká rozhodnutí,” reagoval na toto téma trenér Peter DeBoer v rozhovoru pro deník The Record. “Hráči nám to dělají opravdu těžké, což je to, co od nich požadujeme.”

A co si o tom myslí sám Gomez? Bude to podle něj stačit?

“To nikdy nevíte. Zítra je další den. To už není ve vašich rukách,” ví 34letý útočník.

“Před šestnácti lety (v nováčkovské sezoně – pozn. red.), se to neslo ve stylu ‘Přesvědč je, aby si tě nechali,'” řekl Gomez. “Můj táta mi říká: přesvědč je, ať si tě nechají. Nezáleží na týmu. Je to opět jako nováčkovský rok.”

Gomez za své dvě branky ocenil i své spoluhráče – Damiena Brunnera (dvě asistence) a Tuomo Ruutua (jedna asistence) ze zápasu s Flyers a taktéž z pátečního utkání – Stefana Matteaua a Jordina Tootooa.

“Měl jsem to štěstí, že jsem hrál se spolehlivými spoluhráči, kteří mi otevírali prostor na ledě,” usmívá se Gomez. “Mí dva dnešní a páteční spoluhráči mi to usnadnili.”

Gomez by se do kádru rád prosadil po sedmi letech, kdy opustil tým a podepsal s Rangers jako nechráněný volný hráč. Ačkoliv Ďáblům pomohl dvakrát získat Stanley Cup, fanoušci si spíše pamatují právě jeho odchod k úhlavnímu rivalovi.

I proto dnes na Gomeze někteří bučeli, a to dokonce i při rozbruslení.

“Kluci mi říkali, ať hraju klasickým stylem v New Jersey,” řekl Gomez. “To (bučení) se dalo čekat, co se dá dělat. Tak to prostě je, když se vrátíte do Jersey.”

Po jeho první trefě bučení moc nepřestalo. Ale jakmile se trefil podruhé, fanoušky tím umlčel. Po zápase byl dokonce vyhlášen hvězdou zápasu, a tak sklidil dokonce potlesk od fanoušků.

“Chcete tu být. Chcete si udobřit fanoušky,” mluví o své situaci Scott Gomez. “Je to jedna z věcí, na které myslíte po návratu. Pradvěpodobně nemůžu říci, co říkali, ale jak fanoušci, tak organizace chce vyhrávat. Chtějí vidět výkony na ledě. Bučeli na mě v různých situacích, ale to je prostě součástí.”

Útočník si je jistý tím, že pokud dostane od týmu smlouvu, jeho práce neskončí. A to ani v udobřování fanoušků.

“Bude se to vyvíjet den ode dne,” řekl Gomez. “Fanoušci se tu ke mně vždy chovali dobře. Lidé mají právo na svůj názor. Ale ve všech částech hry jsou důležití. Je to skvělá věc, že vám fanoušci dají najevo jejich pocity. Dají vám vědět, jak na tom jste. Někteří to tak udělali, ale kdo se směje naposledy, ten se směje nejvíce.”

Zdroj: Fire & Ice Blog

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?