Peklo / Binghamton Devils / Farma Ďáblů padla s Hartfordem 1:3

Farma Ďáblů padla s Hartfordem 1:3

Hráči Albany Devils si v noci ze středy na čtvrtek zahráli přípravný zápas proti Hartfordu Wolf Pack. V Champions Skate Center se ale Ďáblům příliš nedařilo a jejich sok si připsal vítězství 3:1.

Hartford Wolf Pack 3:1 Albany Devils (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 38. Yogan, 50. St. Croix, 60. Crawford – 38. Thompson

Dlouho nebyla k vidění žádná branka, 1. třetina skončila 0:0 a na stejný stav to vypadalo také po 40 minutách. Až v průběhu 38. minuty se vše změnilo, Paul Thompson poslal puk do branky domácího celku a Albany se mohlo radovat z vedení. Hartford se ovšem nenechal zaskočit, ba naopak.

Tým Albany totiž musel za necelých 20 vteřin skousnout nemilé překvapení, srovnání na 1:1 měl na svědomí Andrew Yogan. V úvodní pětiminutovce 3. části zápasu došlo k několika potyčkám, své pěsti ukázali mimo jiné také Darcy Zajac či střelec první branky Thompson. Po zklidnění situace přišla druhá rána pro Devils, skóre svojí trefou obrátil Michael St. Croix a hráči Wolf Pack od té doby už vedení nepustili.

Finální ránu zasadil hostům 42 sekund před koncem Crawford, jenž poslal kotouč do prázdné Clermontovy branky. Hartford si tedy posílil sebevědomí před začátkem sezóny výhrou 3:1. Malcolm v tomto utkání chytil 21 ze 22 střel, Clermont čelil 28 ranám a 26krát uspěl. Na Albany ještě před 1. kolem AHL čeká poslední přátelský zápas, 4. října čeká Devils střetnutí s Lehigh Valley Phantoms.

Sestava týmu: Clermont (Wedgewood) – Burlon, Faust, Hrabarenka, Kelly, Mamashev, Scarlett – Bell, Black, Carrier, Hartnett, Thompson, Thomson, Timmins, Sislo, Whitney, Wohlberg, Zajac D., Zajac K.

zdroj informací/obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …