Peklo / Novinky z NHL / Senators prodloužili s Ryanem, Karlsson kapitánem

Senators prodloužili s Ryanem, Karlsson kapitánem

Ottawa Senators několik dní před startem soutěže udělali dva důležité kroky – podepsali svého kanonýra a jmenovali nového kapitána!

Prvním důležitým krokem je podpis Bobbyho Ryana, který obdržel dlouholetý kontrakt, nad kterým nezaváhal. Za 7 let si vydělá $50,75 milionů. Druhým krokem je jmenování kapitána, kterým se stal mladý, ale již zkušený 24letý, obránce Erik Karlsson. Dnes tyto události oznámil vlastník Senárotů Eugene Melnyk v Canadian Tire Center.

Od chvíle, co jsme minulý rok v červenci získali Bobbyho, tak jsme měli možnost sledovat hráče, který je vůdcem i profesionálem jak na ledě, tak mimo něj. Je to typ hráče, kolem kterého chceme stavět tým.

na adresu Bobbyho Ryana řekl dnes Melnyk

Ryan byl vyměněn loni z Anaheimu. Opačným směrem putovali Jakob Silfverberg, Stefan Noesen a 1. volba v draftu 2014. Tou se mimo jiné stal Nick Ritchie. V Anaheimu odehrál celkem 6 sezon, v těch nastřílel 170 gólů a nasbíral 337 bodů za 448 zápasů. V první sezoně za Senators nastřílel Ryan 23 gólů a nasbíral 48 bodů v 70 zápasech.

Chci říct, že jsem opravdu nadšený z dlouholeté nabídky Ottawy. Bylo to jednoduché rozhodování. Cítím, že jsem našel místo, kde můžu založit a budovat rodinu. Vše co jsem tady dosud zažil to potvrzuje.

řekl spokojený Bobby Ryan o nabídce Senators

Nový kapitán, Erik Karlsson, bude celkem 9. kapitánem v historii Senátorů. V nedávné minulosti jím byli například Jason Spezza nebo Daniel Alfredsson. Pro Karlssona to bude 6. sezona v Ottawě. Zároveň byli také jmenování jeho asistenti, kterými se stali obránce Chris Phillips a útočník Chris Neil.

Karlsson ve své dosavadní kariéře v Ottawě nastřílel 63 gólů, nasbíral 237 bodů v 315 zápasech. V roce 2012, tehdy jako 22letý, získal Norris Trophy pro nejlepšího obránce.

Jsem teď opravdu šťastný. Všichni cítíme, že jsme tím týmem, který jde velmi rychle nahoru. Od doby, kdy jsem byl draftován, dostával jsem příležitosti stát se takovým hráčem, jakým jsem dnes. Nemyslím si, že bych tohle dokázal někde jinde. Spoluhráči, které jsem za ta léta měl, především ty, se kterými hraji teď, my pomohli stát se hráčem jakým jsem. Jsem šťastný, že jsem mohl mít kolem sebe hráče jako Chris Phillips, Chris Neil, Jason Spezza a Daniel Alfredsson.

řekl Karlsson o svém jmenování

Melnyk cítí, že zvolení jeho nejlepšího obránce jako kapitána, byla logická volba a dodává:

Erik se rychle vyvinul v jednoho z elitních hráčů NHL. Jeho růst jako hráče je jen část toho, jakým je mimo led. Stal se významným velvyslancem našeho hokeje a našeho města. Náš tým je připraven jít nahoru pod Erikovým vedením s podporou skupiny zkušených hráčů.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?