Peklo / Ohlasy / Jágr: Musíme všichni i nadále tvrdě pracovat na naší hře

Jágr: Musíme všichni i nadále tvrdě pracovat na naší hře

Přípravné období je za námi. Ve čtyřech odehraných zápasech sice útočná trojice ve složení Cammalleri – Zajac – Jágr zaznamenala výkonnostní vzestup, avšak i samotní hráči tuší, že na tom mohou být ještě mnohem lépe.

„Dnes to bylo zase o něco lepší, čeká nás ale ještě dlouhá cesta. Musíme všichni i nadále tvrdě pracovat na naší hře a zlepšení se dostaví,“ řekl Jaromír Jágr novinářům po vítězství New Jersey nad týmem Rangers v poměru 3:0. Sám Jágr se na výsledku podílel brankou na 2:0 ve 28. minutě.

„Dostal jsem dobrou nahrávku od Larssona a přede mnou byl odkrytý prostor, tak jsme bez větších problémů skóroval,“ popsal situaci před brankou český střelec. „V zápase se nám dařilo si lépe a rychleji předávat puky, také jsme více bruslili v útočném pásmu. Byli jsme dnes o kousek lepší, ale stále může být lépe.“

Jágr již hrál s Zajacem v minulé sezóně, takže mezi těmito hráči již funguje nějaká týmová chemie a sehranost. Tuhle poměrně sehranou dvojku doplnil Cammalleri, jenž se po loňské sezóně v Calgary stal v létě volným hráčem bez omezení. V přípravném období se prosadil střelecky právě i Cammalleri, ten překonal gólmana v minulém souboji s Islanders v přesilové hře.

V jeho statistikách za loňský rok je zapsáno 26 gólů v 63 zápasech. Cammalleri by měl jak Zajacovi, tak i Jágrovi pomoci v podpoře ofenzivní hry před brankou soupeře a také zvýšení střelecké potence.

„Tahle lajna se začíná sehrávat. Už je vidět, že se mezi hráči tvoří chemie, mají také lepší cit pro hru. Myslím, že jdeme správným směrem,“ sdělil kouč Devils Pete DeBoer svůj pohled na hlavní útočnou trojici New Jersey.

Tým Devils zakončil přípravu s bilancí 4-1-1, což se bezpochyby dá označit za úspěšnou sérii sehraných utkání. Nyní si hráči mohou dát na 4 dny pohov, aby načerpali síly na čtvrteční premiéru ve Philadelphii, která bude mnohem důležitější než výsledky z přátelských střetnutí.

zdroj: blog Fire and Ice

obrázek: media.nj.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?