Peklo / Novinky z NHL / Peter Budaj k Tryskáčům

Peter Budaj k Tryskáčům

Záskok za zraněného Careyho Price v letošním play-off bude poslední čin Petera Budaje v dresu Canadiens. Montrealští se rozhodli svěřit post dvojky mladému Dustinu Tokarskému a pro slovenského brankáře nezbylo místo. V Kanadě ovšem zůstává, jen vymění červené barvy za tmavě modré. Ozvali se totiž Tryskáči z Winnipegu, kde jistě uvítají spolehlivou dvojku za českou jedničku Ondřeje Pavelce.

Spolu s Budajem přišel i útočník Patrick Holland. Na oplátku do Montrealu míří maldý útočník Eric Tangradi. V loňské sezóně nasbíral tento 25ti letý hráč šest bodů. Dvaadvacetiletý Patrick Holland ještě na svou větší šanci čeká, převážně zatím působil pouze na farmě, kde loni získal 17 bodů za 6 branek a 11 asistencí v 57 zápasech za Hamilton.

Nejvýznamnějším dílem této transakce je ovšem Peter Budaj, který ve své kariéře mění dres podruhé. Po odchodu z Colorada Avalanche usídlil v Montrealu, kde si nevedl špatně. Procentuální úspěšnost 90,9% a průměr 2,51 obdržené branky na zápas není vůbec špatná vizitka. Ve Winnipegu na něj rozhodně čeká odpovídající porce zápasů.

Události těsně před startem soutěže běží rychlým tempem a Peter Budaj byl v uplynulých hodinách umístěn na listinu waivers, kam jej zařadili právě Jets. 

Obrázek: thereuschblog.com

Autor Tomas Cironis

Fanoušek dobrého hokeje, tedy Bostonu Bruins :D Davida Krejčího a Jaromíra Jágra.

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?