Peklo / Novinky z NHL / Pastrňák poslán po kempu do AHL

Pastrňák poslán po kempu do AHL

Po úspěšné přípravě v Bostonu míří David Pastrňák do AHL.

Český hráč David Pastrňák byl poslán z prvního týmu Bostonu Bruins na farmu do Providence, nhl.com to řekl v úterý Peter Chiarelli, generální manažer Bostonu Bruins. Narozdíl od “parťáka” z mládežnických reprezentací Jakuba Vrány, který byl odeslán zpět do Švédska ( tam opět “září” ) je David Pastrňák o krok blíže svému snu, tedy NHL.

Pastrňák, 25. v letošním draftu, 51. v nováčkovském žebříčku talentů pro letošní sezonu, se objevil ve dvou předsezónních zápasech Bostonu. Zažil si své první zranění v NHL. Ještě v kempu utrpěl nespecifikované zranění ramene. Po vyléčení naskočil do duelu s Ostrovany, kde asistoval na gól Daniela Pailleho. Byl u výhry 6:1 nad soky z New Yorku.

Claude Julien o něm řekl pro Boston Globe: ” Prostě si všimnete  úrovně schopností, jaké tento mladý hráč má. Toto je jeho první zápas, takže se snaží dostat do zápasového tempa a prosadit se. Myslel jsem, jak zápas ubíhal, že se cítil lépe a lépe. Nicméně časem se bude cítit určitě pohodlněji. Je schopný nám pomoci a zahrát dobře.”

Pastrňák zakončil minulou sezonu v Södertälje s 24 body (8+16) ze 32 zápasů. Ve Švédsku úctyhodný počin na tak mladého hráče. Švédové posílají všechny své mladé hráče ze začátku jejich kariéry do druhé ligy, takže nic neobvyklého.

Zdroj obrázku: flickr.com, D. Mahoney

Zdroj: článek je kombinací autorových informací a volného překladu z webu nhl.com

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?