Peklo / Hlavní zprávy / Severson svůj debut zvládl na jedničku

Severson svůj debut zvládl na jedničku

Zbývalo necelých 10 minut do konce zápasu ve Philadelphii a Devils vedli 5:4. Přesně tohle byla chvíle, kdy v oslabení nastoupil na led 20letý obránce Damon Severson.

Již ve svém prvním zápase v NHL dostal důvěru, aby po boku zkušeného Bryce Salvadora odvrátil vyrovnání Flyers. Defenziva New Jersey již nebyla ve zbývajícím čase překonána, naopak ještě na konečných 6:4 upravil střelou do prázdné klece Cammalleri.

„Damon hrál přesně to, co náš tým k úspěchu potřeboval. Bylo dobře, že se dnes zapojil do hry, předvedl se v tom nejlepším světle,“ zhodnotil dnešní vystoupení debutanta trenér Pete DeBoer. „Myslím, že hrál dokonce fantasticky. Nenechal se zaskočit atmosférou, také se mu dařilo rozvíjet hru správným směrem,“ pokračoval ve výčtu prvků Seversonovy hry.

Mladý obránce na ledě odbruslil 18 minut a 39 sekund. Z tohoto času si téměř 7 minut na konto připsal až v poslední periodě, během které byl ještě častěji nasazovaný, a byl tak u klíčových fází celého střetnutí. Severson, druhá volba New Jersey na draftu 2012, si tak své místo v mužstvu bezpochyby zaslouží.

„Čekal jsem, že budu více nervózní, ale nakonec jsem zápas zvládl v rámci možností s chladnou hlavou,“ podělil se debutant o pocity z prvního zápasu v nejslavnější lize světa. „Na zápas jsem se spíše těšil. Po přípravných utkáních jsem získal další cennou zkušenost.“

Severson se také mohl uvést brankou. Do dobré příležitosti se dostal v úvodu 3. třetiny, když mu Salvador nechal kotouč ke střele z levého kruhu, Mason sice s problémy, ale přece jen nakonec puk vyrazil pryč a zažehnal nebezpečí. Pokud v nastoleném trendu bude mladý hokejista pokračovat, začne se mu možná dařit kromě práce v obranné třetině také v činnosti před brankou soupeře.

zdroj: blog Fire and Ice

zdroj obrázku: nj.com, Saed Hindash

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …