Peklo / Binghamton Devils / Adirondack podlehl Albany 1:5, góly dával Thompson

Adirondack podlehl Albany 1:5, góly dával Thompson

Úspěšný vstup do sezóny zaznamenal kromě týmu New Jersey také farmářský celek z Albany. V rámci 1. kola AHL nastoupili Ďáblové na ledě celku Adirondack Flames a zvítězili přesvědčivě 5:1.

Adirondack Flames 1:5 Albany Devils (0:1, 1:1, 0:3)

Branky: 33. Kulak (Elson, Culkin) – 8. Thompson (Whitney, Timmins), 22. Thompson (Burlon, Whitney), 51. Thompson (Matteau), 54. Thompson (Whitney, Kelly), 56. Matteau (Helgeson)

Střely: 35:30

Návštěva: 5078 diváků

Tým kouče Ricka Kowalskyho se díky aktivní hře mohl radovat již v 8. minutě z vedoucí branky, kotouč zasunul za gólmana Ortia Paul Thompson. Za tohohle stavu odešli hráči do šaten. Obraz hry byl podobný i ve 2. periodě, celek Albany byl na ledě lepším a hned po 71 sekundách třetiny přidal branku číslo 2 Thompson. Stalo se tomu tak v době přesilové hry.

Utkání dostalo zápletku ve 33. minutě, to mířil přesně domácí Kulak a Flames byli najednou jen o gól za svým soupeřem. Do konce 2. části se již skóre neměnilo. Poslední část zápasu dlouho gól nenabízela, až v čase 50:06 trefil odkrytý prostor domácí klece Thompson a završil tak svůj hattrick. O necelé 4 minuty později poslal Albany už do vedení 4:1 znovu Paul Thompson.

Kromě čtyřgólového střelce se ještě stihl prosadit Matteau, jenž v 56. minutě uzavřel gólový účet. Ďábelská farma porazila Adirondack 5:1 a se vstupem do AHL nemůže být nikdo z týmu Devils nespokojený. Branku v tomhle zápase hájil Keith Kinkaid, který čelil 35 střelám a za svá záda pustil jen jednu z nich.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Burlon, Harrold, Helgeson, Hrabarenka, Kelly, McPherson – Bernier, Black, Boucher, Janssen, Matteau, Pelley, Sestito, Sislo, Thompson, Timmins, Whitney, D. Zajac

zdroj informací/obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …