Peklo / Ohlasy / V půli tripu Devils bodově stoprocentní

V půli tripu Devils bodově stoprocentní

Je vysoce pravděpodobné, že nevydržíme střílet tolik gólů každý zápas,” tak trochu varuje fanoušky Devils, první brankář  Cory Schneider.

Co říká k výhrám Peter DeBoer?

Zároveň dodává, že dvě výhry z počátku sezóny jim nic nezaručují. Jak poznamenal Peter DeBoer: “i když jsme dokázali navázat na úspěšnou přípravu, pořád zde bude spoustu práce během základní části, tak abychom se konečně podívali do play off. Je to ohromně důležité,” začít takhle sezónu, říká DeBoer. “Minulý rok nás to tzv. nepustilo do play off. Byli jsme špatní a víme to. Také si musíme uvědomit, že start není celá sezona,” dodává Kouč Devils. “Neměli jsme tolik takových utkání v průběhu posledních dvou let, takže je to pěkné,” reagoval DeBoer. “Jsem šťastný hlavně za tým, hovořili jsme o prvním duelu a o tom jak začít dobře tady na Floridě. Jsem samozřejmě rád, že jsme začli lépe než ve Philadelphii.”

Co říká o zápase Schneider?

Schneider pověděl novinářům, jak je obrovsky důležité pro psychiku, vyhrát první zápasy sezóny. “Myslím, že jsme cítili potřebu dokázat býti lepším týmem na “tripech” než minulý rok. To jsme byli výborní doma a průměrní jako hosté. Pak dodal, jak je důležité, aby se útočníci gólově chytili hned na začátku. V minulém ročníku tomu tak nebylo a když se někteří forvardi nemohli prosadit 5 – 6 zápasů svazovalo jim to tzv. ruce. Brankářská jednička Ďáblů si dále myslí, že teď musí jeho tým vytěžit nějaké body ze zbylých dvou zápasů na tripu, protože 50% úspěšnost je slabá, ví Schneider.

Co říká o zápase a své bitce Bryce Salvador?

Salvador předvedl první bitku. Popral se se Shawnem Thorntonem, který ve snaze pomoci týmu, svedl boj s kapitánem Devils. Vítězně z ní vyšel Salvador a oba putovali do kabin. Salvador říká, že věděl o Thorntonovi a jeho piklech. Vzhledem k tomu stavu (4:0 pro New Jersey) na konci první třetiny, který vypadal dost hrozivě.

Bryce Salvador, kapitán Devils k zápasu říká: “Je dobré mít nějaké výhry hned na začátku. Ve Philadeplhii jsme vedli, ale oni se dokázali vrátit do zápasu. Kdežto tady jsme vedli též, ale díky jednoduché hře jsme dokázali vedení proměnit ve vítězství.”

Střípky a statistiky ze zápasu

Devils skórovali teprve podruhé v historii 11krát v prvních dvou zápasech začínající sezóny. Ba co víc, je to poprvé, kdy načali sezónu dvěma vítězstvími po sobě. Obránci New Jersey měli dnes velký podíl na výhře. Branky dali Severson, Gelinas, Merill i Židlický. Všechny branky vypadali podobně, nahození od modré a buď teč nebo přejetí a zastínění před Luongem tak, že nemohl reagovat. Severson a Greene mají dnes ve statistikách plus/minus kladnou dvojku a celkově vedou se čyřmi kladnými body tabulku Ďáblů po dvou duelech.

9 různých hráčů vstřelilo gól v prvních dvou zápasech. Jediný Mike Cammalleri má na kontě tři a je jediným Ďáblem kdo dal více než jeden gól. Svůj první gól v NHL vstřelil Damon Severson, 20ti letý nováček a obránce. K první asistenci proti Philadelphii, tak přidal i první gól o zápas později a začíná se pořádně vyplácet trenérovi. Také Martin Havlát dal premiérovou branku, nikoliv však v NHL, na to už je poněkud starší, ale za Ďábly, kam přestoupil v létě jako neomezeně volný hráč. Avšak úterní soupeř – Lightning by měl znamenat větší oříšek pro Devils, jelikož jsou odborníky pasováni na favorita východní konference. Jenže Ďáblové doufají, že jim forma vydrží a že budou pokračovat ve sbírání bodů.  New Jersey vs. Tampa Bay v úterý 14.10. Pro české fanoušky noc z úterý na středu. V neděli mají Ďáblové volno a v pondělí trénink na úterní duel.

zdroj: Tom Gulitti, http://fireandice.northjersey.com, volný překlad a úpravy autora

Zdroj obrázku: nhl.com, Len Redkoles

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?