Peklo / Preview / Ďáblové se na floridském tripu utkají dnes s Tampou Bay

Ďáblové se na floridském tripu utkají dnes s Tampou Bay

Po zápasu s Floridou následuje další utkání v tomto slunném státu, tentokráte proti Tampě Bay Lightning.

Bude se jednat o první ze tří střetnutí těchto týmů v sezoně 2014/2015. Lightning a Devils se poté utkají už jen v prosinci a v dubnu.

Pro Ďábly se bude jednat o třetí z úvodních čtyř venkovních utkání na začátku této sezony. Prozatím mají na svém kontě 4 body za dvě výhry, což je pro družinu trenéra DeBoera jistě skvělá bilance.

Tampa Bay už okusila hořkost porážky, ale vedle ní zaznamenala dvě výhry. A především ta poslední bije do očí. V noci ze včerejšího dne na dnešní rozdrtila 7:1 Montreal! Steven Stamkos v tomto utkání zaznamenal hattrick.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je ale Victor Hedman, obránce. Ten má momentálně na svém kontě 3 góly a 4 asistence – skvělý počin!

Brankářskou jedničkou týmu je Ben Bishop. Za Tampu hrají i Češi, do utkání v této sezoně již naskočili Ondřej Palát a Andrej Šustr.

Před sezonou prošel kádr Lightning poměrně velkou obměnou. Z Vancouveru přišel obránce Jason Garrison, z Rangers poté Anton Strålman. Spolu s ním přišel z týmu úhlavního ďábelského rivala i Brian Boyle. Záda Bishopovi kryje Jevgenij Nabokov, ten by měl ale dnes v noci nastoupit v brance.

Další posilou se stal útočník Brenden Morrow, jenž hrál naposledy za St. Louis. Smlouvu s týmem podepsal i ex-Devil Matt Corrente, ten hraje ale momentálně na farmě za Syracuse Crunch.

Hráči z týmu ale i odcházeli. Do Edmontonu výměnou za Sama Gagnera (který poté spolu s B.J. Crombeenem zamířil do Arizony) odešel Teddy Purcell.

V celku nezůstal ani Nate Thompson, který byl vyměněn do Anaheimu. Švédský golman Anders Lindbäck se upsal Dalalsu, obránce Keith Aulie Edmontonu a Michael Kostka zamířil do Rangers.

Útočník Pierre-Cédric Labrie patří Chicagu, brankář Cédrick Desjardins Rangers. Tom Pyatt v srpnu opustil zámoří a upsal se švýcarskému týmu Genéve-Servette. Třetí hráč, který se z Tampy Bay dostal do Rangers, byl Ryan Malone.

Obránce Brian Lee byl na zkoušce v Nashvillu, na té ale nakonec neuspěl.  Richard Pánk byl před pár dny z listiny waivers “vytažen” Torontem.

Soupiska
Brankáři:
Ben Bishop, Jevgenij Nabokov
Obránci: Mark Barberio, Eric Brewer, Matthew Carle, Jason Garrison, Radko Gudas, Victor Hedman, Mattias Öhlund, Anton Strålman, Andrej Šustr
Útočníci: Brian Boyle, J.T. Brown, Ryan Callahan, Brett Connolly, Jonathan Drouin, Valtteri Filppula, Tyler Johnson, Alex Killorn, Nikita Kučerov, Brenden Morrow, Vlasislav Namestnikov, Ondřej Palát, Steven Stamkos

Proti Tampě Bay to dozajista nebude lehký zápas. Držte Ďáblům palce ať si dojdou pro další body!

New Jersey by mělo nastoupit ve stejné sestavě, jako neposledy, tedy:
Schneider – Severson, Greene, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Zajac, Jágr – Zubrus, Eliáš, Havlát – Clowe, Henrique, Ryder – Ruutu, Gionta, Tootoo

Tipuje na Facebooku v komentářích pod tímto článkem střelce první branky Devils, ať si to trochu zpestříme!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?