Peklo / Novinky z NHL / Skvělý nástup Brocka Nelsona do sezony

Skvělý nástup Brocka Nelsona do sezony

Brock Nelson, útočník a velká budoucnost dlouho podceňovaného týmu z New Yorku?

Po jednom odehraném týdnu není překvapením, že John Tavares, hlavní postava New Yorku Islanders, marketingové lákadlo nejen Isles, ale i celé ligy, je opět na vrcholu bodování. Avšak co je pozoruhodnější. Druhý centr – Brock Nelson, je s ním na TOPU.

Posledním zápasem, kdy skóroval, byl ten poslední proti rivalům z Manhattanu. Byl to Nelsonův celkově 7. bod v této sezoně. Vyrovnal tak Tavarese. Teď spolu vládnou tabulce.

“Pár mých přátel a kamarádů mi poslali gratulace smskami, ale velkou váhu tomu nepřikládám, soustředím se jen na zápasy a mou hru,” řekl Nelson po tréninku v Nassau Colliseum tuto středu.

Islanders načali sezónu poprvé od ročníku 2001-02 3 výhrami, už to naznačuje, že by se mohlo jednat o lepší sezónu. Fanoušci by už nemuseli tak trpět a sledovat, jak se jejich tým topí v porážkách.

Nelson hrál velkou roli ve výborném začátku Isles. Nelson je výborný hráč s velkou vůlí pracovat  a pomoc týmu, má tah na branku a dokáže skvěle tečovat puky z mezikruží. Nejdřív skóroval dvakrát proti Carolině v pátek a poté překonal i nejlepšího gólmana současné NHL Krále Henrika Lundqvista.

Brock Nelson je hráč do skrumáží před bránu, do přesilovek na teč. Sám říká, že je skvělé přispět týmu alespoň nějak, každý gól se počítá za jeden a takový nástup mu zvýší sebevědomí.

Kouč Ostrovanů Jack Capuano řekl, když se “motáte” před brankou a v těchto prostorech, dobré věci se prostě stanou. Hodně hráčů má rádo takovéto prostory, ale někdo to prostě nemá v DNA. Jenomže když chcete být úspěšní v této lize na takovéto úrovni, musíte do těchto prostorů chodit.

Jeho první sezona v NHL (minulá) byla na nováčka úspěšná v tak průměrném týmu, jakým Islanders v posledních letech byli. Dal 14 gólů a na 12 přihrál. To všechno v 72 zápasech.

V této sezóne to vypadalo, že dostane za spoluhráče do lajny Tavarese a Okposa, což by znamenalo 1. řadu a velké vytížení, jenže situace se změnila a Capuano se rozhodl ponechat ho na půli cesty, tzn. ve druhé pětce a to s výbornými hráči. Hraje s běloruským “rychlíkem” Michailem Grabovským a Stromem. Sám Nelson hraje tedy centra.

Nelson je rád za svoji pozici i post v týmu. Pochvaluje si spolupráci se spoluhráči z útočné řady.

A co vidí Nelson za úspěchem?  Přišli velcí hráči, kteří jak se říká, přitvrdili muziku a k tomu hrají dobře v poli. Takové výkony chce celá organizace Ostrovanů udržet a doufají, že vše půjde podle plánu a probojují se zase po nějaké době do play off. Důležité je, aby už přestali být “otloukánkem” v NHL, na kterým si každý vylepšil sebevědomí a s chutí zastřílel. Teď mají v týmu silné zadáky, ale i dvě silné útočné řady, od kterých si slibují body. Zatím vše vypadá krásně, ale pozor, je odehrán teprve týden a chce to odvádět dobrou práci pro tým až do jara minimálně. Samozřejmě nejen od Nelsona.

zdroj: nhl.com, částečně překlad, z části myšlenky autora

zdroj obrázku: nhl.com, Gregg Forwerck

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?