Peklo / Binghamton Devils / Bridgeport zdolal Albany v nájezdech

Bridgeport zdolal Albany v nájezdech

Farmářský tým Ďáblů nedokázal v dnešním zápase navázat na výhru z 1. kola nad Flames a na ledě Bridgeport Sound Tigers dokázal vydolovat pouze jediný bod.

Bridgeport Sound Tigers 5:4sn Albany Devils (1:1, 2:3, 1:0 – 0:0)

Branky: 20. Sundstrom (Collberg, Gillies), 23. Lee (Mouillierat, Graham), 29. Stretch (Persson), 53. Reinhart, RN Mouillierat – 1. Bernier (Sestito), 22. Timmins (Thompson, Hrabarenka), 23. Hrabarenka (Thomson), 37. Hrabarenka (Zajac K., Burlon)

Střely: 34:39

Návštěva: 2580 diváků

Úvodní okamžiky patřily hostům, Steve Bernier se prosadil už po 21 sekundách a Albany mělo dobrý základ do dalšího průběhu 1. třetiny. Jeden z nejzajímavějších okamžiků periody diváci sledovali v polovině 9. minuty, to se domácí Andrey Pedan pustil do souboje s Danem Kellym a oba hráči dostali za bitku také náležité tresty. Na další gól se ovšem muselo čekat až do samého závěru dvacetiminutovky, neboť až v čase 19:58 bylo zásluhou Sundstroma vyrovnáno. Devils museli skousnout inkasovaný gól do šatny.

Začátek 2. části ale ukázal, že si hráči Albany s pozdní brankou příliš starostí nedělali a hned po minutě a půl hry vrátil vedení svému týmu Timmins. O několik chvil později se nechal vyloučit hostující McPherson a početní převahy využili Sound Tigers beze zbytku, Kinkaida překonal přesně umístěnou ránou Anders Lee. Divoká přetahovaná však ještě nebyla u konce, sotva začala 23. minuta a Poulin musel tahat kotouč ze sítě po pokusu Hrabarenky.

Hra se poté v následujících minutách zklidnila a Albany střežilo těsné vedení. Postupem času se ovšem dostával Kinkaid častěji pod tlak soupeře a 29. minuta přinesla Bridgeportu srovnání díky jedovce Stretche. Gólově bohatou 2. třetinu kompletně zakončil až svojí přesilovkovou trefou Hrabarenka necelé 4 minuty před sirénou, šlo o jeho druhý gólový zářez v hraném duelu.

Po čtyřech odehraných minutách 3. periody se na ledě znovu strhla mela, tentokrát se proti sobě v přímé konfrontaci postavil Myfield z Bridgeportu a hostující Thomson. Kromě tohohle okamžiku se hrálo v o poznání klidnějším tempu, než tomu bylo ve 2. dvacetiminutovce. Jediný gól třetiny vstřelil Reinhart v čase 52:34 a jelikož již nikdo nestihl na tuto úspěšnou střelu odpovědět, šlo se do prodloužení.

Ani nastavený čas neurčil vítěze a ke slovu se dostaly samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně se za Albany prosadil pouze Mike Sislo jedoucí v 1. sérii, za Bridgeport mířil do správných míst John Persson společně s Kaelem Mouillieratem, druhý jmenovaný tak zajistil pro svůj celek druhý bod. Farma New Jersey se tak musí spokojit s jedním bodem, avšak již dnes proběhne opět vzájemné měření sil mezi Albany a Bridgeportem. Ve 3. kole se oba celky potkají na ledě Times Union Center, což je domovský stánek Ďáblů.

Sestava Albany: Kinkaid (Clermont) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, Matteau, Thomson, K. Zajac, Sestito, Timmins, Thompson, Sislo, Janssen, D. Zajac, Bernier

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

obrázek: zimbio.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …