Peklo / Preview / Domácí premiéra! Do Prudential Center míří Žraloci

Domácí premiéra! Do Prudential Center míří Žraloci

Po čtyřech venkovních zápasech se Ďáblové konečně představí doma. A bude to pikantní souboj, přijedou totiž Žraloci ze San Jose, které sleduje velké množství českých fanoušků hlavně díky Tomášovi Hertlovi. A popularitu Ďáblů v zemi české známe až moc dobře…

San Jose zažívá, obdobně jako New Jersey, dobrý vstup do sezony. Ze čtyř zápasů vybojovali celkem sedm bodů.

Hned v prvním utkání si poradili s Los Angeles Kings. Po dvou trefách Wingelse a výpomoci od Marleaua a Nieta vyhráli 4:0! Antti Niemi pokryl všechy střely soupeře.

A v dalším zápase Sharks vyhráli rovněž s čistým kontem, tentokráte si 30 zásahů a 0 inkasovaných branek připsal Alex Stalock. San Jose zvítězilo po brankách Vlasica, Hertla a Marleaua 3:0.

V následujícím utkání se Žraloci střetli s Washingtonem. I když po první třetině vedi 3:0, po 60 minutách hry byl stav 5:5 a došlo až na nájezdy. V nich rozhodl Joe Pavelski o tom, že bonusový bod získá San Jose.

I následující zápas, ve kterém hráli Sharks s Islanders, došel až na nájezdy. V základní hrací době dal svůj druhý gól v sezoně Tomáš Hertl, v nájezdech se ale neprosadil. Bonusový bod tentokráte získal soupeř a Sharks poprvé v sezoně nedosáhli na dva body.

O oba zápasy se rovně podělili brankáři Alex Stalock a Antti Niemi. A oba podali poměrně dobré výkony, tudíž není vůbec jasné, kdo je momentální jedničkou a koho Žraloci do duelu s Ďábly nasadí.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je, poměrně překvapivě, obránce. Brent Burns nastřádal už celkem šest bodů za jednu branku a pět asistencí. Na druhém místě je zkušený forvard Joe Thornton (0+5) a na třetím Patrick Marleau (3+2).

Zajímavostí na soupisce Sharks je minimální počet Evropanů. Pouze tři hráči nepochází ze severoamerického kontinentu. Je to brankář Antti Niemi z Finska, obránce Mirco Müller ze Švýcarska a útočník Tomáš Hertl z Česka.

 

Ďáblům v dnešním utkání bude chybět zraněný Martin Havlát. Jak jsme již zmiňovali v dnešním článku, v sestavě ho nahradí Damien Brunner.

Předpokládaná sestava Devils: Schneider – Greene, Severson, Gelinas, Salvador, Židlický, Merrill – Cammalleri, Zajac, Jágr – Ryder, Henrique, Clowe – Brunner, Zubrus, Eliáš – Ruutu, Gionta, Tootoo

Žralokům bude v dnešním zápase s největší pravděpodobností chybět čtveřice hráčů. Jsou to Tyler Kennedy (zranění v horní části těla), James Sheppard (koleno), Mike Brown (horní část těla) a Raffi Torres (koleno).

Předpokládaná sestava Sharks: Niemi – Vlasic, Braun, Müller, Burns, Irwin, Demers – Hertl, Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Nieto – McGinn, Tierney, Wingels – Burish, Desjardins, Scott

TIPUJTE NA FACEBOOKU V KOMENTÁŘÍCH POD TÍMTO PŘÍSPĚVKEM STŘELCE PRVNÍ BRANKY DEVILS!!!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

Ďáble, co na to říkáš...?