Peklo / Hlavní zprávy / Tržná rána na obličeji Havláta nezpůsobila nic vážného, ostatní hráči jsou v pořádku

Tržná rána na obličeji Havláta nezpůsobila nic vážného, ostatní hráči jsou v pořádku

Martin Havlát (33) s týmem den po zápase s Caps netrénoval, lečí tržnou ránu na horním rtu a nosu. Po tvrdém hitu Jasona Chimery narazil Havlát nešťastně na loket rozhodčího a hranu mantinelu a skončil v krvi na ledě. Ihned opustil hřiště a zamířil do kabiny, kde se ho ujali zdravotníci a ránu mu zašili několika stehy.

Mluvčí Devils prohlásil, že zranění Martyho je day-to-day, takže by se měl vrátit co nejdříve. Také potvrdil, že se nejedná o žádnou zlomeninu, pouze tržnou ránu. Jeho místo vedle Eliáše a Zubruse na tréninku prozatím zaujal zdravý náhradník Damien Brunner. Zubrus se přesunul na levé křídlo, aby Brunner mohl hrát na své obvyklé pozici levého křídelníka.

Všichni ostatní hráči – včetně nepodepsaného Gomeze – normálně trénují. Gomez, který jako nepodepsaný hráč nemohl s Devils odcestovat na venkovní trip, zůstal v Jersey a trénoval sám. Lajny zůstaly stejné, možná ale dostane šanci Larsson, jenž se točil ve dvojici s Merrillem a Gelinasem.

Ďáblové jsou posledním týmem, který ještě nehrál domácí utkání. Dnes po čtyřech venkovních zápasech přivítají v Prudential Center Žraloky ze San Jose.

DeBoer se dnes vyjádřil k Havlátovi i Brunnerovi: Dobré zprávy jsou, že není nic zlomeného. Je docela zmlácený, ale takové věci se léčí rychle. Uvidíme, jak se bude cítit v sobotu ráno. Myslím, že Brunner je připraven hrát. Toto je příležitost pro něj se ukázat. Pokud ne, bude si muset počkat na další. Je to pro nás krásný luxus, že máme v záloze takto talentovaného hráče, který může ihned naskočit do naší top-six

V tomto složení dnes hráči trénovali

Útočníci: Mike Cammalleri-Travis Zajac-Jaromir Jagr; Dainius Zubrus-Patrik Elias-Damien Brunner; Ryane Clowe-Adam Henrique-Michael Ryder; Tuomo Ruutu-Stephen Gionta-Jordin Tootoo; Jacob Josefson-Scott Gomez.

Obránci: Andy Greene, Damon Severson, Bryce Salvador, Marek Zidlicky, Eric Gelinas, Jon Merrill, Adam Larsson.

Brankáři: Cory Schneider, Scott Clemmensen.

zdroj: fireandice.northjersey.com a devils.nhl.com (překlad)

zdroj obrázku: nhl.com (fotograf Patrick McDermott)

Autor Rampis15

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?