Peklo / Binghamton Devils / Albany se pomstilo Bridgeportu, Devils zvítězili 3:2

Albany se pomstilo Bridgeportu, Devils zvítězili 3:2

Podobně jako New Jersey čekalo na hráče Albany úvodní utkání před domácími fanoušky. Ďáblové hostili v Times Union Center Sound Tigers z Bridgeportu, se kterými proběhlo první měření sil jen o den dříve.

Albany Devils 3:2 Bridgeport Sound Tigers (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 17. Thompson (Hrabarenka, Whitney), 47. Janssen (Thomson, Zajac D.), 60. Thompson – 15. Vaughan (Pulock, Quine), 45. Persson (Stretch, Zolnierczyk)

Střely: 31:26

Návštěva: 4011 diváků

Tentokrát se však na rozdíl od předchozího zápasu hrálo na ďábelském ledě a Albany chtělo soupeři vrátit porážku. První změna na světelné tabuli nastala v 15. minutě, když se do prostoru před brankou dostal Scooter Vaughan a poslal puk za záda Wedgewooda. Tento stav ovšem netrval déle než 2 minuty. 17. minuta se totiž stala časem Paula Thompsona, který přesně mířenou dělovkou nedal brankáři Leggiovi šanci.

Druhá třetina zápasu byla etapa duelu, která nabídla hlavně vyloučení. V průběhu periody byli vyloučeni 2 hokejisté z obou celků, ani jedno z mužstev ovšem početní výhody nebylo schopno využít. Ukazatele skóre se začaly měnit až ve 3. části střetnutí, ve 45. minutě se z vedoucí branky mohl radovat Persson z Bridgeportu. Sound Tigers sice podruhé v zápase vedli, ale ani v této chvíli náskok příliš dlouho neudrželi.

Devils potřebovali znovu necelé 2 minuty na vyrovnání, červené světlo se rozsvítilo po pokusu Cama Janssena. V čase 58:29 byl vyloučen Whitney z Albany a na domácí čekaly krušné chvilky před koncem základní hrací doby. Kdo by si však myslel, že se Ďáblové pouze stáhnou do defenzivy a budou usilovně bránit, se velmi mýlil. V oslabení totiž předvedl své rychlostní schopnosti Thompson a svým 2. gólem v zápase 40 sekund před koncem 3. třetiny rozhodl o těsné výhře domácího týmu.

Sound Tigers už nestihli odpovědět, po 60 minutách tak slavila farma New Jersey nejtěsnější výhru. Scott Wedgewood předvedl spolehlivý výkon a ukázal, že Keith Kinkaid nemusí být jedinou kvalitní oporou mezi třemi tyčemi. Rick Kowalsky může mít také radost z Paula Thompsona, jenž v letošním ročníku AHL nasázel do branek soupeřů už 6 gólů a dnes byl po právu vyhlášen 1. hvězdou zápasu.

Sestava Albany: Wedgewood (Kinkaid) – Helgeson, Harrold, Kelly, Scarlett, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, Thomson, Pelley, K. Zajac, Sestito, Timmins, Thompson, Sislo, Janssen, D. Zajac, Bernier

zdroj: theahl.com

obrázek: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …