Peklo / Ohlasy / Cammalleri: Teď bude důležité se vzpamatovat

Cammalleri: Teď bude důležité se vzpamatovat

Po téměř snovém začátku NHL se hokejisté z New Jersey dostávají do stále méně výhodné situace. Bilance hráčů z Newarku se velice rychle transformovala z 3-0-0 na 3-2-0.

Úvodní zápasy byly ze strany New Jersey podařené, Ďáblové třikrát vyhráli a mohli v klidu pomýšlet na další výzvy. Prohra s Washingtonem sice dobrou náladu mohla narušit, ovšem stále byli svěřenci kouče DeBoera po 4 odehraných zápasech ve výhodné pozici. Jenže 5. zápas sezóny už vrásky hráčům i fanouškům na obličeji vyčaroval, Devils prohráli podruhé v řadě, tentokrát doma se Sharks 2:4 a pozice již není tak luxusní, jak se mohlo dříve zdát.

„V NHL se všechno rychle mění,“ uvedl Mike Cammalleri. „Jeden den se cítíte skvěle, protože máte nahraný plný počet bodů, ale jenom o pár hodin později sedíte a přemýšlíte, jak jste mohli dvakrát v řadě prohrát. Teď bude důležité se vzpamatovat, rozebrat si chyby a jít naplno do dalšího střetnutí,“ dodalo levé křídlo elitní formace New Jersey.

„Tohle není snadná liga,“ vyjádřil se k dnešnímu výsledku trenér Pete DeBoer. „Stál proti nám tým, který v loňském play-off velice trápil Los Angeles. V lize hraje spoustu houževnatých celků a právě dnes jsme na jeden takový narazili. Zápasy v průběhu celého roku nebudou jednoduché, dnes se to pouze potvrdilo. Na druhou stranu hra našeho týmu se mi líbila. Nesmíme hlavně pohřbít naše šance, jako se nám to povedlo v loňském úvodu ligy“ zhodnotil aktuální situaci DeBoer.

Jistě se dá souhlasit s tím, že pozice Devils je značně odlišná od té loňské, neboť hráči New Jersey před rokem zvítězili až v 8. kole, zatímco nyní mají už po 5 zápasech 6 bodů. Stále je však v řadách Ďáblů co napravovat, dnes potopilo mužstvo hlavně časté vylučování. Nejlépe demonstruje skutečnost fakt, že San José svoji výhodu přesilové hry využilo hned dvakrát a dalo tak základ výhře.

„Dokázali se dvakrát trefit v přesilovkách a my jsme nedokázali adekvátním způsobem odpovědět. Nemyslím si však, že by nás nějak zvlášť přehrávali, bylo to vesměs vyrovnané,“ dodal svůj názor i český útočník Jaromír Jágr. „Šance jsme měli, hlavně ve 2. třetině jsme mohli skórovat, ale jednoduše se to nepovedlo. Musíme ještě zapracovat na hře v obranném pásmu. Protihráči ví, že když si začnou rychle přihrávat v naší třetině, budou nám dělat problémy. Jenže my se musíme naučit tyto hráče napadat, sebrat jim puk a trávit v našem obranném prostoru co nejméně času,” shrnul Jágr svůj pohled na věc.

Pozitivum z pohledu Devils se dá najít v tom, že i když mužstvo oblékající červené dresy už prohrávalo 0:3, dokázalo se ještě vzepřít osudu a díky brankám Cammalleriho s Henriquem bylo postaráno o drama do závěrečných minut. Snahu Ďáblů ukončil až Thornton minutu a čtvrt před koncem střelou do prázdné branky.

zdroj informací: blog Fire and Ice

obrázek: nhl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?