Peklo / Binghamton Devils / Farma opět vítězná, Penguins si odvezli porážku 0:4

Farma opět vítězná, Penguins si odvezli porážku 0:4

Na hokejisty Albany Devils čekal již 4. zápas v nové sezóně AHL. V předchozích střetnutích Ďáblové vždy minimálně bod získali a právě tahle úspěšná bilance zapřičinila, že bylo Albany v utkání proti Wilkes-Barre/Scranton pasováno do role favorita.

Albany Devils – Wilkes-Barre/Scranton Penguins 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 23. Sislo (Burlon, Boucher), 34. Sislo (Whitney, Timmins), 59. Sestito, 60. Boucher (D. Zajac)

Střely: 17:22

Návštěva: 1774 diváků

Zápas začal hodně zostra, v 9. minutě se do sebe pustili Hrabarenka s Payerim a následně si jeli odpykat tresty. Hra se ale na delší dobu neuklidnila, už za 3 minuty znovu byly na ledě rukavice. Tentokrát byly hlavními postavami Bernier a Torquato. Kromě těchto okamžiků diváci sledovali vyrovnaný souboj, ani jeden z týmů nepřevyšoval žádným výrazným způsobem ten druhý. Na Kinkaida šlo v 1. části 6 střel, stejně jako na Zatkoffa na opačné straně kluziště. Žádná rána se však neujala a po 20 minutách byl stav nerozhodný 0:0.

Začátek 2. periody patřil Devils, Mike Sislo se na začátku 23. minuty nemýlil a jeho tým získal po brance v přesilovce těsné vedení. Ze strany Sisla to ale ještě nebylo vše, 34. minuta přinesla další početní převahu ve prospěch Albany a Sislo opět stál na správném místě, kotouč dostal za záda brankáře a diváci v Times Union Center bouřili radostí. Po 38 minutách muselo proběhnout střídání brankáře, Jeff Zatkoff z Wilkes-Barre/Scranton se zranil při zákroku a do branky nastoupil náhradník Matt Murray. Stav už ve zbývajících minutách 2. části nedoznal žádných změn a domácí vedli před poslední dvacetiminutovkou 2:0.

Góly padaly až v posledních chvílích celého zápasu. Murray držel naděje Penguins až do 59. minuty, ovšem poté zamířil na střídačku a Wilkes-Barre/Scranton se pokusil o risk v šesti. Hra s hokejistou navíc nevyšla, Sestito poslal puk do prázdné kasy a pojistil vítězství pro Albany. Uzavření gólového účtu však měl na svědomí až Reid Boucher v čase 59:02, hráči v bílém vedli už 4:0 a mohli duel v poklidu dohrát. Sice se dohrálo, určitě ale ne v poklidu, neboť chvilku po posledním gólu se strhla na ledě další mela. Zapojilo se do ní hned několik hráčů z obou celků a rozhodčí měli co dělat, aby bojující od sebe odtrhli.

Domácím bylo nakonec uděleno celkem 60 trestných minut, hosté jich v zápise mají 52, což jasně demonstruje napětí mezi hráči soupeřů. Avšak nejpodstatnější je na zápase vždy výsledek a ten mluví pro Albany. Ďábelská farma se po hektickém závěru raduje ze zisku 2 bodů a se statistikou 3-0-1 zažívá historicky nejlepší bodový vstup do základní části soutěže od založení klubu v roce 2010. Devils aktuálně drží 4. místo ve Východní konferenci.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, Thomson, Pelley, K. Zajac, Sestito, Timmins, Thompson, Sislo, Janssen, D. Zajac, Bernier

zdroj: theahl.com

obrázek: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …