Peklo / Binghamton Devils / Ďáblové nasázeli Hartfordu 7 branek

Ďáblové nasázeli Hartfordu 7 branek

Hráči Albany se i po dnešním zápase udrželi na vítězné vlně. Svěřenci kouče Kowalskyho potřetí za sebou odešli z ledu jako vítězové a úvod sezóny zatím jasně mluví v jejich prospěch.

Hartford Wolf Pack – Albany Devils 3:7 (2:2, 0:1, 1:4)

Branky: 6. Hrivík (Crabb), 13. Bourque (Fast), 49. Miller (Bodie, Fast) – 5. Thomson (Kelly, Hrabarenka), 12. Thompson (Kelly, Whitney), 32. Whitney (Sestito, Timmins), 43. Thomson, 48. Timmins, 51. Sislo (K. Zajac), 60. Sislo (Boucher)

Střely: 30:27

Návštěva: 3216 diváků

Na první branku duelu nemuseli fanoušci v XL Center čekat dlouho, za hosty se prosadil už po necelých 5 minutách Ben Thomson. Náskok Ďáblům však dlouho nevydržel, Wolf Pack překonal zanedlouho v oslabení Kinkaida zásluhou Slováka Hrivíka. Po těchto dvou gólových střelách se hra uklidnila a na hrací ploše probíhal vyrovnaný souboj.

Další změnu ve skóre zajistil na začátku 12. minuty šikovný Paul Thompson, jenž kotouč poslal za záda gólmana Missiaena. Hartford ovšem zareagoval znovu tím nejlepším možným způsobem a za minutu bylo vyrovnáno na 2:2, šanci s gólovou tečkou měl na svědomí Chris Bourque. Za tohohle stavu siréna ukončila 1. část střetnutí.

Ve 2. periodě došlo také k ostřejší výměně názorů mezi aktéry hry, v čase 29:02 se dočkal domácí Kristo s Burlonem pětiminutového trestu za pěstní souboj. Tato situace nebyla ale tou nejdůležitější etapou třetiny, za 2 minuty se totiž do prostoru před brankou probojoval Whitney a připsal si trefu do černého, která zajistila jeho celku těsné vedení. Hartford nedokázal žádným způsobem odpovědět, hokejisté šli do kabin za stavu 3:2 pro Albany.

Na poslední dvacetiminutovku se očividně mnohem lépe připravili hosté, neboť po 170 sekundách zvyšoval vedení Thomson. Devils hráli ve velké pohodě, pátou branku střílel Scott Timmins a šancí Albany neubývalo. Ve 49. minutě si sice Kinkaid nepohlídal pokus Millera a domácí tým snížil na rozdíl 2 gólů, to ovšem nemuselo hráče v červených dresech vůbec trápit.

Když Sislo v průběhu 51. minuty vypálil a upravoval už na 6:1, došlo ke střídání gólmanů na straně Hartfordu. Missiaen se odporoučel z brankoviště a přenechal své místo náhradníkovi Skapskimu. Ten v závěrečných minutách sice neinkasovali, přesto se ještě povedlo Ďáblům uzavřít gólový účet zásahem na 7:3.

Touš dopravil do prázdné kasy Mike Sislo v poslední minutě hry. Dále se už nic důležitého nestalo. Farma New Jersey se tak může těšit z dalšího povedeného zápasu. Hokejisté hostů na sebe mohou být hrdí, tohle vítězství je posunulo na vedoucí pozici Východní konference AHL, což jen dokazuje, jakou formu aktuálně mají.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, K. Zajac, Sestito, Timmins, Bernier, Sislo, Thompson

zdroj informací: thealbanydevils.com, theahl.com

zdroj ilustračního obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …