Peklo / Binghamton Devils / Albany vítězí počtvrté v řadě, Hartford padl 2:5

Albany vítězí počtvrté v řadě, Hartford padl 2:5

Ani 6. kolo AHL nezastavilo fazónu farmářského mužstva Devils. Ďáblové se představili na domácím ledě, kde se uskutečnila odveta za zápas, jenž se odehrál o 24 hodin dříve v Hartfordu (Albany zvítězilo 7:3).

Hartford Wolf Pack – Albany Devils 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 9. Bourque (Allen, Miller), 19. Allen (Miller, Haggerty) – 18. Whitney (Timmins), 25. D. Zajac, 26. Timmins (Bernier, Burlon), 44. Hrabarenka (Burlon, Boucher), 60. Pelley (Sestito)

Střely: 33:28

Návštěva: 2777 diváků

Duel byl od začátku vyrovnaný, akce byly k vidění před oběma brankami a brankáři museli být v permanenci. Postupem času se ale k zakončení častěji dral Hartford a po několika pokusech hostů se tak kotouč zatřepotal za zády Wedgewooda, gólovou dorážku oslavil Bourque. Tým Albany se nemohl dlouho prosadit a Wolf Pack dělal domácím nemalé potíže. Změna přišla až necelé 3 minuty před sirénou, po špatné rozehrávce Hartfordu využil Whitney svoji příležitost beze zbytku a srovnal stav. Celek hostů srovnání nijak nezaskočilo, o minutu později vypálil Conor Allen z protiútoku a hostující hokejisté znovu vedli. Albany tak v kabině mělo o čem přemýšlet.

Domácí se dokázali zkonsolidovat a po 6 minutách 2. třetiny již vedli Ďáblové po brankách Darcyho Zajaca a Timminse 3:2. Hartford nedokázal navázat na úspěšnou 1. dvacetiminutovku zápasu a v Times Union Center začali Devils přebírat vládu nad celým střetnutím. Wedgewood chytal velmi kvalitně a i on měl podíl na tom, že se Albany odebralo po hvizdu, jenž ukončoval 2. periodu, do útrob stadionu o něco spokojenější.

Zápas pokračoval v podobném duchu i v závěrečné třetině. Rychlá trefa Hrabarenky ze 44. minuty zajistila farmě New Jersey vedení 4:2, které znamenalo příslib pro domácí v podobě klidného dohrání celého duelu. Tohle tvrzení se nakonec vyplnilo, Wolf Pack už zápas nedokázal zdramatizovat, naopak Pelley ještě 10 sekund před koncem nasměroval puk do prázdné klece a upravil skóre na konečných 5:2. Albany Devils vyhráli počtvrté v řadě, v sezóně bodovali ve všech odehraných zápasech a s bilancí 5-0-1 Ďáblům stále patři vedoucí příčka Východní konference AHL.

Sestava Albany: Wedgewood (Kinkaid) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Thomson, Pelley, K. Zajac, Sestito, Timmins, Thompson, Sislo, D. Zajac, Bernier

zdroj informací: theahl.com, thealbanydevils.com

zdroj obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …