Peklo / Ohlasy / Schneider: Naprosto nás rozválcovali

Schneider: Naprosto nás rozválcovali

Právě probíhala 26. minuta, Tuomo Ruutu zvyšoval na 3:1 a zápas v Pittsburghu se vyvíjel podle ďábelských plánů. Jenže hokej se hraje 60 minut a Penguins se nakonec těšili z výhry 8:3.

„Je to ponižující prohra,“ řekl po zápase kouč Pete DeBoer. „Porazili jsme se sami častým vylučováním a vysedáváním na trestné lavici. Kvůli těmto situacím jsme poté dostali nějaké góly a bylo na některých hráčích vidět, že už to vzdávají. Je to neštěstí, ale my nemůžeme hrát tímhle způsobem s týmem jako Pittsburgh. Musíme v těchto zápasech hrát celých 60 minut na hranici možností, dnes to tak určitě nevypadalo,“ přinesl svůj kritický pohled na hru Devils DeBoer.

„Hráli jsme dobře,“ pověděl Cory Schneider po utkání, ve kterém byl na začátku 3. periody stažen z ledu, aby jej v brankovišti nahradil Scott Clemmensen. „Myslím, že se nám dařilo do hry zapojit hodně prvků, které jsme chtěli zakomponovat již dříve. Vedli jsme 3:1 a všechno vypadalo velmi dobře, jenže nevím, co se začalo zanedlouho dít. Další průběh jsme jednoznačně nezvládli. Naprosto nás rozválcovali a ke konci jsme už neměli sílu ani k žádnému náznaku vzdoru.“

„Je těžké nějak naši hru hodnotit,“ vyjádřil se kapitán Bryce Salvador. „Nejdříve se nám dařilo a všichni jsme měli dobrý pocit z toho, co jsme předváděli. Ovšem není to jednoduché, když proti vám stojí hráči jako Crosby nebo Malkin. Nemůžeme být spokojeni po tolika inkasovaných brankách v oslabení.“

Důležitým okamžikem celého duelu byla Malkinova trefa ve 29. minutě při přesilovce 5 na 3. Díky tomuhle gólu se Penguins dostali do kontaktu se soupeřem. Následující minuty už patřily domácím, Devils se do zápasu nevrátili.

Pozitivním faktem může být z pohledu poraženého mužstva to, že se prosadil mladý Jacob Josefson a získal tak na konci 23. minuty pro svůj tým vedení 2:1. Švédský hokejista má momentálně v letošním ročníku NHL na kontě 2 body (1+1) po odehrání 3 zápasů. Určitě jde z jeho strany o zlepšení, neboť loni se na soupisce New Jersey objevil 27krát a za tuhle dobu získal jen o bod více (1+2), než má ve statistikách nyní. „Můj gól nakonec bohužel není v tuhle chvíli vůbec podstatný, ale je vždy příjemné, když se vám povede aspoň jednou gólmana překonat,“ řekl 23letý útočník ve službách Devils.

zdroj: Blog Fire and Ice

obrázek: Getty Images

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?