Peklo / Binghamton Devils / Albany uštědřilo Springfieldu lekci z efektivity

Albany uštědřilo Springfieldu lekci z efektivity

Hokejisté Albany uzavřeli soubojem se Springfieldem Falcons říjnovou porci duelů. Devils, podobně jako v drtivé většině předcházejících střetnutí, nastříleli více gólů než soupeř, což jim tentokrát přineslo výhru 4:2.

Albany Devils – Springfield Falcons 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky: 15. Black (McPherson, Matteau), 31. Sislo (Matteau, Hrabarenka), 40. Timmins (Thompson), 51. Black (Bernier) – 2. Craig (Monardo), 8. Craig (Tynan)

Střely: 17:32

Návštěva: 1689 diváků

Aktivněji si již od úvodu počínali hráči hostujícího mužstva. Tento fakt se velmi brzy projevil také na skóre, neboť ve 2. minutě zápasu umístěnou střelou k tyči překvapil brankáře Kinkaida střílející Ryan Craig. O několik minut později se snažil o zakončení Sislo, který ujížděl na gólmana Danska, obránce Springfieldu se ovšem stihl vrátit a založil protiútok, ten proměnil Craig ve svoji 2. trefu v zápase a Falcons se radovali v 8. minutě po využití přesilové hry ze dvougólového vedení. Ďáblové se v následujících minutách snažili o snížení. Jejich snaha doznala gólové podoby v závěru 15. minuty, když důrazný Black poslal kotouč za brankovou čáru. Ve zbývajících 5 minutách úvodní dvacetiminutovky se již nic zásadního neudálo, Kinkaid i Dansk střežili své svatyně pozorně.

Druhá část duelu nabídla po 3 odehraných minutách velkou příležitost Falcons, Kinkaidovi se puk odrazil někam pod tělo a domácí brankář pohotovým zalehnutím uklidnil situaci v jeho brankovišti. Důležitější akce se udála až v polovině periody, Mike Sislo se jako první dokázal probojovat k odraženému puku a nekompromisní dorážkou srovnal stav na 2:2. Předposlední minuta třetiny přinesla únik Springfieldu 2 na 1, Kinkaid skvělým vyražením zabránil změně skóre. Co se však nepovedlo hostům, to provedl znamenitě Scott Timmins, jenž se o půl minuty později prosadil pěknou střelou švihem. Touhle trefou tak dokonal obrat z 0:2 na 3:2 a jeho mužstvo se poprvé v zápase radovalo po gólu do šatny z náskoku.

Poslední dvacetiminutovka začala v duchu obrovského tlaku ze strany hostů, Albany držel pouze výtečný Kinkaid svými přesnými zásahy. Ve 45. minutě právě brankář v ďábelském dresu zlikvidoval hned celou řadu dorážek protivníků. Falcons nemohli pochopit, jak zvládl takovou sérii jedovatých pokusů maskovaný muž Devils zadržet. V hokeji jsou však nejdůležitější góly, přesně tuhle pravdu jenom potvrdil Graham Black, když svojí 2. brankou v utkání získal pro Albany vedení 4:2. V poslední třetině byli hosté velice střelecky aktivní a nikdo by se nemohl divit, kdyby skóre bylo vyrovnané nebo dokonce opačné. I když Springfield přestřílel svého soupeře o 15 ran na branku, nakonec mu to nebylo nic platné, protože body zůstaly v Times Union Center. Pro Ďábly znamená tohle vítězství již 5. plný bodový zisk v řadě.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, McKelvie, Matteau, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac, Bernier

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

obrázek: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …