Peklo / Hlavní zprávy / Peter DeBoer: “Jsou to velmi důležité dva body”

Peter DeBoer: “Jsou to velmi důležité dva body”

Téměř celý zápas to vypadalo, že Pavelce se Ďáblům překonat nepodaří. Až přišlo vyrovnání z hole Rydera. Zápas dospěl až do nájezdů, noční můry Devils…

Ryder se o branku na 1:1 postaral v 57. minutě. 7 vteřin před koncem měl ještě dobrou střelu Jágr, která mohla vše rozhodnout. Český útočník měl šanci i v prodloužení, ale v obou případech ho vychytal Pavelec.

Zápas tak dospěl na nájezdy. Tedy na disciplínu, ve které Ďáblové již 17krát v řadě nevyhráli.

Jediným úspěšným exekutorem se stal švédský útočník Jacob Josefson, který tak zároveň rozhodl o první domácí výhře v této sezoně.

Shodou okolností byli Jets i posledním soupeřem, který s Ďábly na nájezdy prohrál – bylo to 10. března 2013.

“Bereme to. Asi to nemohlo dopadnout lépe. První domácí výhra, tu jsme potřebovali,” řekl po zápase trenér Peter DeBoer. “První výhra po nájezdech a vypadá to, jak kdyby to bylo po 10 letech. Spadne z nás tím pádem tlak a můžeme se posunout dopředu, takže to jsou velmi důležité dva body.”

V minulé sezoně Devils prohráli všechny ze 13 nájezdů. A v této sezoně taktéž na první pokus neuspěli, když prohráli s Dallasem. Tentokráte už se to ovšem zlomilo.

DeBoer svému týmu zkrátka věří.

“S tou novou skupinou lidí, co tu máme, jsem ve výhru po nájezdech věřil,” ujišťuje trenér. “Taktéž věřím v to, že budeme letos dávat více branek. Pořád se snažíte hráčům tu sebedůvěru vštěpit. Myslím si, že kluci sami cítili, že to je nový rok, že máme jiný tým a budeme tak schopni tu sérii ukončit. Jsem rád, že se nám to povedlo na začátku sezony, můžeme se od toho odrazit.”

“Nesoustředili jsme se na to, kolikrát v řadě jsme je prohráli. Soustředili jsme se na to, že můžeme právě tyto nájezdy vyhrát,” prozradil brankář Cory Schneider. “Mometálně je naše bilance 1-1 a ve vyhrávání musíme pokračovat, protože pokud by ta bilance byla například 1-10, bude to téměř stejné jako 0-11. Ale pro mě, i pro střelce, je to dobrý pocit.”

První nájezd ale domácí neproměnili, Brunner trefil tyčku.

“Tak se to prostě nám dělo. Dávali jsme tyčky anebo míjeli branku,” vzpomíná Schneider.

Po tomto nájezdu si hráči klidně mohli usmyslet, že to je opět stejné, jako to bylo. Pozitivní vyhlídky mohly chybět…

“Ale dnes ne,” radoval se DeBoer. “Opravdu jsem cítil, že můžeme získat dva body. Během utkání velmi dobře hráli. Jejich golman chytal opravdu solidně. Moc nám toho nedovolili. Chyběl nám Cammalleri a Havlát. Jakmile Ryder vyrovnal, už jsem v zisk dvou bodů věřil.”

Exekutory nájezdů vybírá asistent trenéra Mike Foligno. Josefsona na nájezd ale neurčil on. Byl to Patrik Eliáš, jenž švédského forvarda doporučil.

“Foligno navrhoval zrovna střelce a najednou přiskočil Patrik Eliáš, který vyslovil Josefsonovo jméno. Myslím, že hlavne proto, že Jo (Jacob Josefson) je dobrý na tréninku. Přes ten velký tlak to udělal velmi dobře,” pochválil ho trenér Peter DeBoer.

“Pracovali jsme na nich na tréninku, mám mnoho možností pohybů a kliček,” raduje se Josefson. “Byl jsem šťastný, že jsem mohl být jedním ze střelců.

Podle svých slov si útočník dopředu svůj tah promyslel a už se jen snažil, aby ho provedl co nejlépe.

Z hráčů Jets neuspěl ani jeden a když poslední exekutor Bryan Little minul branku, domácí se mohli radovat.

“Je to dobré, skvělé,” usmíval se Schneider. “Pokaždé, když jdete do nájezdů, nemyslíte na to, co se stalo. Pouze jen na ty nájezdy, které se teď dějí.”

Otázkou samozřejmě je, jestli tato výhra na nájezdy byla pouze náhodná, nebo jestli jí Devils potvrdí v případných dalších. To se ale teprve uvidí, teďko si každopádně po prolomení černé série mohou gratulovat…

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?