Peklo / Preview / Devils přivítají zraněním zmítané Blue Jackets

Devils přivítají zraněním zmítané Blue Jackets

Dnes od půlnoci rozehrají Ďáblové další domácí zápas, ve kterém budou hostit letos poprvé divizního soka Columbus Blue Jackets.

Modrokabátníci a Ďáblové se letos střetnou poprvé, celkem pak ještě třikrát – dnes, na konci února a pak 2x v březnu. Co se týče statistiky z loňské sezony, tak ta vyšla jednoznačně lépe pro Columbus. Ze čtyř utkání dokázali ovládnout Jackets hned tři. Nejproduktivnějším hráčem těchto soubojů byl Brandon Dubinsky s 2 góly a 5 asistencemi. Na straně Devils to byl Patrik Eliáš s gólem a 5 asistencemi. Celková statistika však hovoří ve prospěch Devils v poměru 9-4-3, v Prudential Center to pak je 5-0-2 v posledních 7 vzájemných zápasech.

Soupis zraněných hráčů Jackets je dlouhý. Včera se vrátil do sestavy Nick Foligno, který měl zraněný krk. I přesto v tomto zápase Columbus podlehl Torontu 1-4. Poslední tři zápasy chyběl v sestavě kvůli zranění v horní části těla útočník Matt Calvert, ale dnes se pravděpodobně do sestavy opět zařadí. Boone Jenner má zlomenou ruku a zmeškal již 10 utkání, příští týden by však již mohl začít trénovat. Artem Anisimov je day-to-day se zraněním hlavy. Další ztrátou je Nathan Horton, který chyběl už 10 zápasů kvůli zádům, Dubinsky, taktéž 10 zápasů vinnou zranění v dolní části těla, James Wisniewski – zlomený prst, jeden zápas mimo, Mark Letestu má problém s třísly a dva zápasy zmeškala také gólmanská jednička Sergei Bobrovsky, který má taktéž zlomený prst.

Když se to vezme kolem a kolem, Blue Jackets nastoupí v New Jersey bez několika opor a toho by Devils mohli využít. Problémy se zraněními se také promítly do výsledků Columbusu, který má nyní na svém kontě již čtyři porážky v řadě – včera proti Torontu (1-4), proti Ottawě (2-5), v Los Angeles (2-5) a v Anaheimu (1-4). Naposled vyhráli 23. října na začátku kalifornského tripu v San Jose 5-4.

Nejproduktivnější hráč hostů dnes však v sestavě chybět nebude. Je jím centr první lajny Ryan Johansen, který má nyní obdivuhodnou šňůru 10 zápasů v řadě, ve kterých bodoval. Na svém kontě má 5 gólů a 8 asistencí. Následován je Scottem Hartnellem s gólem a 9 asistencemi, Nickem Folignem (3+6) a Atkinsonem (5+2).

Ďáblové jsou nyní určitě v lepším rozpoložení, než jejich dnešní soupeř. Devils v posledním zápase prolomili smůlu v nájezdech, která je pronásledovala již 3 sezonu! Na konci sezony 12/13 prohráli 4 zápasy na nájezdy, v sezoně 13/14 všech 13 no a v této sezoně 14/15 prohráli jednou proti Stars. Shodou okolností se jim tuto smůlu podařilo protrhnout proti Winnipegu – týmu, proti kterému dokázali naposled v této dovednostní soutěži vyhrát. Bylo to 10. března 2013! Jediným, který se prosadil byl Jacob Josefson, Schneider pokryl všechny tři nájezdy.

Ďáblové se budou muset i nadále obejít bez svého nejlepšího střelce Cammalleriho, který má stále zraněnou čelist, Martina Havláta (dolní část těla) a Jordina Tootooa (zraněné chodidlo).

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY

Devils: Schneider – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson – Clowe, Zajac, Jágr – Zubrus, Eliáš, Brunner – Boucher, Henrique, Ryder – Ruutu, Josefson, Gionta

Blue Jackets: McElhinney – Johnson, Tyutin, Murray, Savard, Erixon, Prout – Hartnell, Johansen, Atkinson – Foligno, Wennberg, Skille – Dano, Chaput, Tropp – Collins, Cracknell, Boll

TIPUJTE NA FACEBOOKU NABO POD ČLÁNEK PRVNÍHO STŘELCE ZÁPASU ZA DEVILS!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?