Peklo / Binghamton Devils / Říjen v Albany – Ďábelská forma a 1. místo v konferenci

Říjen v Albany – Ďábelská forma a 1. místo v konferenci

Měsíc říjen je za námi a s ním také 7 úvodních zápasů farmářské AHL v podání Albany Devils. Záložní tým New Jersey se rozjel až nečekaně dobře a zatím nikdo nemůže být v týmu nespokojen s aktuálními poměry v ligové tabulce.

Již od začátku se dařilo Albany držet své výkony na vysoké úrovni. V 1. kole se mužstvo vedené Rickem Kowalskym představilo v Adirondacku, kde získalo přesvědčivé vítězství 5:1. O 6 dní později však přišlo první (a zatím také poslední) klopýtnutí, když Devils nestačili v Bridgeportu na své soupeře a prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

V dalších duelech už ale farmáři nikoho nenechali na pochybách a z následujících 5 zápasů vytěžili plný počet 10 bodů. Postupně z domácího kluziště v Times Union Center odjeli se svěšenými hlavami hokejisté Bridgeportu, WB/Scrantonu, Hartfordu a naposledy se s ďábelskou arénou loučili bez bodového zisku také springfieldští Falcons. K těmto střetnutím se ještě přidal jeden venkovní zápas v Hartfordu, ani zde Devils nezaváhali, dali dokonce 7 gólů a slavili vítězství 7:3.

Severovýchodní divizi přesvědčivě vládnou právě hráči z Albany. Ďáblové se vyhřívají na 1. divizní příčce s kladným poměrem branek 32:15. Nejbližším pronásledovatelem farmy New Jersey je celek Hartford Wolf Pack, ten ovšem v tuhle chvíli ztrácí 4 body. S těmito výsledky se Devils neztrácejí ani v rámci celé Východní konference, v ní jsou, podobně jako v divizi, momentálními lídry.

Hlavním gólovým tahounem týmu byl v říjnu Paul Thompson, ten v 7 zápasech zaznamenal stejný počet gólových zářezů. V ligové tabulce střelců mu za tyhle přesvědčivé výkony náleží 1. místo. Za ním jsou sice šestigóloví střelci Wellman (Hershey) a Wideman (Binghamton), první jmenovaný má však odehráno o zápas více, druhý dokonce naskočil letos na led už devětkrát. V celkovém bodování ligy je na tom z Albany také nejlépe Thompson. Jeho bodový zápis v podobě 7 gólu a 2 asistencí stačí na průběžnou 8. příčku.

Statistiku plus/minus ovládá obránce Raman Hrabarenka. Tento urostlý 22letý pravák je na hrací ploše důležitým hráčem a se svým zápisem +9 je na tom nejlépe z celé AHL. Kvalitní výkony předvádí ale také Ben Youds z Providence Bruins, ten sice odehrál o 3 zápasy méně, v kolonce má však zapsané číslo +8.

Keith Kinkaid je 10. nejvíce vytěžovaným brankářem soutěže s necelými 307 odchytanými minutami. Zajímavostí pro fanoušky českého hokeje může být fakt, že na 5. místě v této statistice figuruje Marek Mazanec (364 minut a 22 sekund). Kinkaidův průměr inkasovaných branek na zápas se zastavil na číslu 1,96, což ho řadí na 11. pozici mezi všemi maskovanými muži. Jeho procentuální úspěšnost zákroků vyjadřuje číslo 93,4 %, které je sice velice pěkné, ovšem v ligové konkurenci mu přiřklo až 13. místo.

Vstup do soutěže mají Albany Devils solidní. Bude zajímavé sledovat, jak se bude dařit Ďáblům v nadcházejících zápasech. Výše jmenovaní hokejisté by si zajisté zasloužili dostat šanci také v hlavním týmu z Newarku. Je jen otázkou, zda Pete DeBoer dá některé z nadějí šanci, jak se stalo tento týden v případě Reida Bouchera.

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

zdroj obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …

Ďáble, co na to říkáš...?