Peklo / Hlavní zprávy / DeBoer: “Byl to velký gól pro Larse”

DeBoer: “Byl to velký gól pro Larse”

Úsměv na tváři Adama Larssona po dnešní výhře 3:2 nad Modrokabátníky byl pochopitelný. 

21-letý obránce musel čekat trpělivě na jeho návrat, když se stal náhradníkem pro 8 z 9 posledních zápasů. Pracoval tvrdě, trénoval a bruslil s náhradními hráči ve dnech, kdy měli ostatní volno. Malá odměna přišla dnes v podobě vítězného gólu když do konce třetí třetiny zbývalo 9:25. “Byl to úžasný pocit, navíc když jsme prohrávali 2:1,” řekl Larsson.Dobrý pro mě a ještě lepší a důležitější pro mužstvo.”

Po tom, co se stal Jacob Josefson hrdinou ve čtvrtečním zápase v nájezdovém rozstřelu s Winnipegem, dnes byla řada na švédském kamarádovi – Larssonovi.

Larsson hrál poměrně dobře na to, že hrál teprve druhý zápas za sebou v sezóně. Byl na ledě 15 minut a 16 vteřin, včetně pár střídání na oslabeních. Jeho velký moment přišel, když přesná přihrávka od Patrika Eliáše za bránou odskočila k Bryceovi Salvadorovi blízko horní části levého kruhu. Salvador poslal puk Larssonovi na pravou stranu a on napřáhl ke střele, která šla přes Dainiuse Zubruse a prošla gólmanovi Blue Jackets Antonovi Forsbergovi na první tyč.

“Byl to velký gól pro Larse,” svěřil se kouč Devils Peter DeBoer. “Dostal puk do brány. Dobrý gól pro náš tým.”

Byl to první gól Larssona v NHL od 16. listopadu 2013. Hrál jen ve 12 zápasech od tohoto data. Byl nějaký čas zraněný minulou sezonu a nyní sledoval zápasy jen z tribuny.

Salvador řekl, že měl pocit, jako když je Larsson tím pravým. Larsson nicméně nebyl překvapený, když puk šel jeho směrem. “Trénovali jsme toto každý den,” řekl.

Takže co si pomyslel když dostal puk na hokejku?

“Nejdříve jsem byl velice šťastný. Dostal jsem skvělou přihrávku od Salvadora a viděl jsem hodně hráčů před sebou a před bránou, tak jsem to zkusil a dopadlo to takhle.”

Larssonovi spoluhráči byli šťastní, že se mu podařilo vstřelit gól a byl odměněn za tvrdou práci.

“Hrál dobře od doby, kdy nastoupil a to je vše, na co se můžete ptát,”  řekl Henrique. “Někdy si ho ani nevšimnete při zápase. Někdy je to dobrá věc. Hraje jednoduše v každém zápase a dává velké góly jako tenhle. Vaše sebevědomí vzroste, takže je dobré vidět jak to byl pro nás důležitý gól.”

Dát dohromady dva dobré zápasy za sebou, chutná dobře, ale Larsson ví, že nemůže být spokojený. “Samozřejmě je to dobrý pocit pro mě, ale zároveň máme 7 dobrých obránců tady, takže musím vydržet s dobrými výkony,” řekl.

DeBoer na to odpověděl podobně.  “Dnes odvedl kus práce, Pár dalších kluků také. Musí se vzchopit a makat  znovu i příští zápas.”

Když se zamyslíte nad Henriqueho vyrovnávacím gólem, tak vypadá trochu podobně gólu, který padl v prodloužení proti Rangers v šestém zápasu 2012 v konferenčním finále. Nebyl jsi jediný, pomyslel si Henrique stejnou věc, po vsítění dnešního gólu.

“Jo ano,” řekl Henrique. “Byl trochu jiný. Myslel jsem, že přijde zapískání od rozhodčího, neměl jsem potuchy, kde byl puk a gólman tam ležel roztažený na ledě. Vstal jsem, vypadalo to jako věčnost. Uviděl jsem kotouč daleko ode mě. Jágr nebo Židlický museli mít hokejku tam, kde to prošlo pod ním a já byl šťastný, že jsem se uvolnil.” Byl to Jágr, kdo vybojoval puk a poslal ho směrem k Henriquemu, který právě vstal po velké srážce.

“Bylo to tam, byl to osamocený puk,” řekl Jágr. “Byl jsem překvapený, že si  rozhodčí nešel zavolat. Kluci odvedli skvělou práci, když se postavili k brance a doráželi tam.”

Také trenér Columbusu myslel, že rozhodčí přeruší hru, ale hlavní rozhodčí pak vysvětlil, že viděl puk ležet vedle Forsberga a proto nepřerušoval celou dobu.

To je NHL,” řekl Jágr. “V Evropě byste už měli dvě vhazování, možná tři, ale tady je to tak, jak to je. Dokud rozhodčí nezapíská, tak se hraje a naši kluci odvedli výbornou práci, že hráli dál a nějak našli puk a poslali do brány.”

zdroj: Tom Gulitti – fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?