Peklo / Binghamton Devils / V souboji obran úspěšnější Portland, Albany bralo bod

V souboji obran úspěšnější Portland, Albany bralo bod

Fanoušci z Albany měli možnost vidět další zápas jejich hokejistů, do Times Union Center tentokrát přijeli soupeři z Portlandu a dal se čekat těžký zápas. Devils nakonec v konfrontaci na Pirates nestačili a museli se spokojit se ziskem 1 bodu.

Albany Devils – Portland Pirates 1:2p (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 2. Whitney (Thompson, Timmins) – 31. Reese (Gormley, Samuelsson), 63. Lessio (Shinnimin)

Střely: 32:23

Návštěva: 2456 diváků

Domácí mohli být se svým vstupem do utkání nadmíru spokojeni, neboť po necelých 90 vteřinách využil první vážnější akci Joe Whitney a Albany vedlo 1:0. Mnohem lepším byl v 1. periodě celek Ďáblů, ti ovšem v následujících minutách nedokázali vyzrát na gólmana McKenna, jenž hájil síť Pirates. Hosté byli pod velkým tlakem soupeře a Devils mohli pouze litovat, že nedokázali některou ze svých dalších příležitostí přetavit v gól v brance hostů. Řeč střel mluvila jasně pro Albany, domácí vyhráli 1. dvacetiminutovku v rámci této statistiky 12:4, avšak skóre tomuto poměru pokusů neodpovídalo. Do kabin tak šla farma New Jersey s rozporuplnými pocity.

Druhá část hry sice nabídla vyrovnanější poměr sil na ledě, jenže znovu to byl tým Ďáblů, jenž se dostával o něco častěji do zakončení a McKenna musel i nyní předvádět svoji kvalitu. Dlužno dodat, že ani Kinkaid se v brankovišti nenudil a Portland pro něj připravil několik situací, ve kterých mohl svým dobře myšleným zákrokem vyniknout. Kouzlo domácí neprůstřelnosti vymizelo až v čase přesilové hry. 31. minuta byla doba, kdy Dylan Reese byl nejaktivnější před svatyní Albany a našel prostor, kam se Kinkaid nedokázal přesunout. Ani další rány z ďábelské produkce si nenašly cestu za brankovou čáru pirátské kasy, a proto opouštěly oba celky po zaznění sirény hrací plochu za stavu 1:1.

V závěrečné pasáži se role obrátily a nyní to bylo mužstvo Portlandu, kdo hýřil aktivitou a zaměstnával defenzivu protivníků. Hra se vyostřila a bylo k vidění 6 vyloučení. Hned čtyřikrát si šel na trestnou lavici odpočinout hostující hokejista, ale nakonec se ani jeden z týmů nemohl radovat z využité početní převahy. Závěrečná dvacetiminutovka již žádný důležitý okamžik nenabídla a po krátké pauze bylo započato prodloužení. Hokejisté Albany i Portlandu se nepouštěli do žádných zbytečných útoků a raději poctivě bránili, avšak i ta nejlepší obrana jednou selže. Po takřka 3 odehraných minutách v nastavení unikl Lucas Lessio všem domácím obranářům a Kinkaid byl proti jeho ráně bezmocný.

Albany tak zaznamenává 2. porážku v řadě a vypadá to, jako kdyby listopad odnesl dřívější formu záložního mužstva New Jersey. Hráči Devils ovšem stále těží z bodového náskoku, jenž získali v minulých zápasech, a stále zaujímají 1. místo v Severovýchodní divizi i Východní konferenci AHL.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Scarlett, McPherson – Whitney, McKelvie, Matteau, Johnson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac, Bernier

zdroj: theahl.com

zdroj obrázku: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …