Peklo / Binghamton Devils / Fraser: Jsem rád, že tu můžu být

Fraser: Jsem rád, že tu můžu být

Příchod Marka Frasera na farmu v Albany se stal diskutovanou událostí. 28letý zkušený obránce určitě bude chtít naplnit očekávání veřejnosti a pomoci adekvátním způsobem jeho staronovému zaměstnavateli v defenzivní fázi.

„Příchodem takového hráče můžete v týmu probudit nový impuls. Je to skvělý hokejista se zkušenostmi z NHL. I v AHL si udělal jméno, s týmem Marlies postoupil až do finále Calder Cupu,“ uvedl kouč záložního mužstva Ďáblů Rick Kowalsky. „Je vysoký, silný a pro soupeře je jeho hra nepříjemná. Má předpoklady pro to stát se lídrem v kabině, je to člověk na pravém místě. V našem celku, který je složen převážně z mladých kluků, by mohl zapůsobit jako správná autorita,“ domnívá se Kowalsky.

Fraser se naposledy dostal do ostrého zatížení loni. Během sezóny 2013/14 naskočil na led dohromady 42krát, z toho 19 duelů odehrál za Toronto Maple Leafs a zbytek zápasové porce si odbruslil v dresu Edmontonu Oilers. Je pouze otázkou, jak zvládne návrat do rychlého tempa v podobě ligových utkání.

Kanaďan ovšem přípravu a trénink nezanedbával. Snažil se totiž udržovat v dobré kondici s univerzitním týmem Ottawy. „Doma jsem v podstatě každý den bruslil, ale určitě je rozdíl, když člověk trénuje touhle formou, nebo je na ledě se svými spoluhráči a jeho příprava je vedena na té nejvyšší možné úrovni,“ pověděl samotný Fraser. „Momentálně se cítím skvěle. Jsem rád, že tu můžu být.“

Kowalsky nechá Fraserovi dostatek času na aklimatizaci. Až se defenzivně laděný rodák z hlavního města Kanady bude cítit připraven naskočit do utkání, bude zapsán do sestavy, která se účastní střetnutí AHL. „Když přijdete nově mezi ostatní, je lepší, když znáte aspoň pár hráčů z dřívějška. S většinou kluků se ještě příliš neznám, naštěstí jsem však zapadl mezi ostatní. Poděkování patří také organizaci Devils a jejímu přátelskému přístupu, v Albany si hokej užívám,“ uzavírá svoji dávku postřehů nová posila.

zdroj: eliteprospects.com, thealbanydevils.com

obrázek: editorinleaf.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?

Ďáble, co na to říkáš...?