Peklo / Hlavní zprávy / Ohlasy po zápase s Detroitem, hráči nešetří kritikou

Ohlasy po zápase s Detroitem, hráči nešetří kritikou

Devils dnes hráli druhý day-to-day zápas. Tentokrát v městě automobilů, Detroitu.Bohužel se jim nepodařilo navázat na třetí třetinu ze zápasu s Blues a celkem jednoznačně prohráli 2:4.

Pete DeBoer byl po prohře 2-4, kdy Devils byli přestříleni 31:17, velmi otevřený.

,,Jsem znepokojený mnoha aspekty v naší hře dnes večer.Myslím si, že skóre pro nás bylo i lichotivé. Bohužel bylo v naší hře jen málo pozitivních prvků.Detroit byl lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Kdybychom dnes získali nějaký bod, nebylo by to fér,”řekl kouč Ďáblů.

I Patrik Eliáš souhlasil.

Co tedy bylo špatně?

,,Nevím, pravděpodobně zde bylo více důvodů.Musíme na nich zapracovat a odstranit je.Bylo složité vytvořit formace kvůli zraněním,stejně tak bylo složité v takových formacích hrát.Tři hry ve čtyřech dnech.Tří prohry.Není omluvy,Musíme najít cestu jak to odčinit.”

Proč se Ďáblům nedaří?

1. Mnoho zranění: Henrique, Clowe, Havlát, Camalleri … Takové oslabení ofenzívy musí být logicky zřetelné.

2. Opravdu špatná hra v oslabení. Devils dostali 20 gólů ze 14 zápasů.

3. Tým dostává mnoho gólů ke konci třetin a nebo v kritických momentech. Devils vedli 1:0, pak v posledních 65 sekundách obdrželi 2 góly a rázem přišli o vedení.

,,Tento rok to vypadá tak, že pokud padne gól ve špatném čase – když soupeř skóruje na konci třetiny – dají další gól a vývoj zápasu se změní. Je to všechno na nás. Je na mě abych tyto góly nedostával, ale i na týmu, který po obdrženém gólu nesmí polevit a naopak snažit se to zvrátit. Trochu jako zastavení krvácení,” prohlásil Cory Schneider.

Co je za problém v oslabení?

,,Jde vidět, že při oslabení nemáme moc sebevědomí, pravděpodobně se to ukazuje,”říka Schneider.,,Myslím si, že potřebujeme v sebe věřit. Potřebujeme věřit ve spoluhráče vedle nás, věřit, že si splní svůj úkol nebo že já střelu zastavím.”

,,Potřebujeme zahrát dobrý zápas, ukázat, co v nás je. Momentálně si myslím, že nemáme dost důvěry jeden v druhého.Kluci se snaží dělat práci druhých a logicky pak někde chybí.”

Cory Schneider dlouho čekal na příležitost stát se gólmanem číslo jedna. A teď pravděpodobně není spokojený s tím, jak se to vyvíjí.

Cory hraje velmi  často, začínal ve všech zápasech Devils (14), dostával možnost i po nepodařených výkonech, day-to-day zápasech apod.

Ale už čtyřikrát tuto sezónu nedochytal.Například minulý zápas proti Blues.Stejně tak i dnes proti Detroitu. DeBoer říká, že je to proto, aby mužstvu dodal nový impuls.

,,Je to rozhodnutí kouče, takže já se pouze snažím pracovat na tom, na čem můžu pracovat,” říká Cory.,,3 ani 4 góly nejsou dobré. Nezaleží na tom, kolik zákroků máte, jak se cítíte, když hrajete. Momentálně si myslím, že to co potřebujeme, je podívat se každý sám na sebe, včetně mě, a zamyslet se nad sebou. Nemůžeme být jen dobří, musíme být lepší.”

Toto byla nová zkušenost pro Schneidera a jedna z věci, které se se stále učí – nastoupit z jednoho zápasu do druhého s klidnou hlavou.To bylo něco, co Marty Brodeur zvládal opravdu dobře.

Pro Coryho to není lehké, obrana často hrává špatně – jako dnes v noci – ale on stále věří, že i on má podíl na špatných výsledcích.

Schneiderův dřívější nejdelší šňůra byla 11 zápasů v řadě za Vancouver v roce 2012-13.

,,Myslím si, že to vítá, chce začínat v bráně a to je přesně to, co chceme i my.” Řekl DeBoer.

***

 Jestliže Jordin Tootoo bral svůj gól proti Red Wings, kteří ho minulý rok vykoupili ze smlouvy, jako určitou satisfakci, týmový výkon ji přinejmenším hodně poskvrnil.

,,Pokaždé, když se vrátíte do soupisky, chcete dokázat, že do ní patříte,” řekl Tootoo, který se vrátil po sedmi zmeškaných utkání po zranění levé nohy.,,Samozřejmě jsem si svůj návrat nepředstavoval takto.Nechci tu po zápase sedět s tím, že jsme hrál dobrý zápas. Prohráli jsme a to je hlavní. takže příště musím hrát lépe, myslím si, že všichni musíme pozvednout své výkony abychom se dostali zpátky na vítěznou vlnu.”

,,Pro mě je to celé o týmu a když vyhrajeme, každý spoluhráč přispívá k výhře stejným dílem. Když vyhrajete jako tým, každý hráč vypadá, že hrál lépe. Samozřejmě jsme teď měli několik těžkých zápasů, ale je na každém, aby se zlepšil a my vyhráli. nikdo jiný to za nás neudělá.”

zdroj: Fire & Ice Blog

zdroj obrázku: nhl.com, Dave Reginek

Autor Janoštík Michal

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?