Peklo / Binghamton Devils / Zmar Ďáblů pokračuje, Sound Tigers vyškolili Albany 7:2

Zmar Ďáblů pokračuje, Sound Tigers vyškolili Albany 7:2

Po 3 prohrách z minulých 3 zápasů chtěli Ďáblové napravit svoji reputaci, tentokrát je přivítala Webster Bank Arena, která je domovským stánkem Bridgeportu. Hokejistům Albany se naprosto nic nedařilo, hráči hostů tak opouštěli led se svěšenými hlavami.

Bridgeport Sound Tigers – Albany Devils 7:2 (2:0, 3:2, 2:0)

Góly: 2. Zolnierczyk (Halmo, Reinhart), 19. Quine (McDonald, Ness), 28. Halmo (Czuczman), 29. Persson (Vaughan), 38. McDonald (Quine, Mouillierat), 43. Mouillierat (Quine, Ness), 55. Zolnierczyk (Czuczman) – 25. Harrold (Hrabarenka, Timmins), 40. McKelvie (Helgeson)

Střely: 30:36

Návštěva: 2990 diváků

Důležitým okamžikem v 1. periodě bylo vyloučení Whitneyho po necelé minutě hry, neboť z následné přesilové hry se dokázal prosadit Harry Zolnierczyk, když zvládl zakončit sérii domácích přihrávek. Početní výhoda byla v rukou Sound Tigers skutečně ničivou zbraní. Zhruba 70 sekund před 1. sirénou se ocitl kotouč za Wedgewoodem podruhé, do černého pálil Quine. Pro Albany zajisté nešlo o výhodnou vstupní pozici do 2. části střetnutí. Kouč Rick Kowalsky musel být rozhodně nespokojen s produktivitou jeho mužstva, protože Devils domácí hokejisty přestříleli v poměru 14:9, ani přes tenhle fakt ovšem gól nevsítili.

Začátek 2. dvacetiminutovky přinesl kontaktní branku Petera Harrolda, jehož tvrdá rána zaplachtila za záda gómana Poulina. Tento gól padl, podobně jako ty předcházející, v přesilové hře. Od této chvíle se však iniciativy ujali hráči domácího celku. Mike Halmo a John Persson v rychlém sledu mezi 28. a 29. minutou navýšili náskok Sound Tigers a světelná tabule ukazovala stav 4:1 pro Bridgeport. Čtvrtý inkasovaný gól se stal pro Scotta Wedgewooda osudným, od času 28:14 již střežil brankoviště Scott Clemmensen. Přesilovky zvládali domácí opravdu bravurně, McDonald z početní výhody zvyšoval ve 28. minutě už na 5:1. McKelvie sice o 2 minuty později snížil, jenže rozdíl mezi oběma týmy byl stále velký.

Nástup do 3. periody měl Bridgeport skvělý, dostal totiž další možnost hry v převaze a Mouillierat s ledovým klidem proměnil. Frustrace hostů byla naprosto zřejmá, Devils hráli v křeči a ani tradiční střelec Paul Thompson se nebyl schopen před Poulinem prosadit. V herní situaci 5 na 4 skórovali hokejisté Sound Tigers ještě jednou, uzavření účtu nastalo v 55. minutě poté, co vypálil Zolnierczyk. Nešlo ale o poslední šanci domácích, Albany ještě i v následujících chvílích muselo hasit chyby v obranné fází, Clemmensen si již však s dalšími střelami poradil.

Čtvrtá prohra v řadě není pro Ďábly žádnou příjemnou bilancí. Pachuť těchto proher ještě znásobuje to, že hráči v červenobílých dresech ve většině případů své soupeře dokázali dostat pod tlak a častěji stříleli na branku soupeře, jenže bez gólu. Pád ďábelské farmy pokračuje, nyní je záložní tým New Jersey až na 6. příčce Východní konference, v Severovýchodní divizi se nachází Devils na 3. místě za prvním Hartfordem a právě druhým Bridgeportem.

Sestava Albany: Wedgewood (29. Clemmensen) – Helgeson, Harrold, Burlon, Scarlett, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, D. Zajac

zdroj: theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …