Peklo / Binghamton Devils / Albany vydolovalo z odvety v Bridgeportu bod

Albany vydolovalo z odvety v Bridgeportu bod

Ani po neděli se toho moc v táboře Albany Devils nezměnilo. Svěřenci Ricka Kowalskyho odehráli druhý zápas ve dvou dnech na hrací ploše Sound Tigers, vítězství se však ani nyní nedočkali.

Bridgeport Sound Tigers – Albany Devils 4:3sn (1:0, 0:1, 2:2)

Góly: 7. Vaughan, 48. Quine (Mouillierat, Ness), 51. Zolnierczyk (Halmo, Czuczman), RN Stretch – 40. Sislo (Matteau, Black), 42. Sestito (Timmins, Whitney), 54. Black (Matteau, Hrabarenka)

Střely: 35:39

Návštěva: 3768 diváků

Začátek přinesl 2 vyloučení na straně hostů, jenže Bridgeport svůj zabijácký instinkt v těchto případech nedokázal zužitkovat, jak tomu bylo v zápase hraném o den dříve. Přesto bylo vidět, že aktivněji si počínají Sound Tigers a dělají Ďáblům před Clemmensenem značné problémy. Útočná snaha domácích vyvrcholila v 7. minutě po přesném pokusu Vaughana. Albany však také nezůstávalo pozadu a Poulin se několikrát v průběhu periody protáhl těžším zákrokem. Na gól ale Devils nedosáhli, a proto svítilo po 20 minutách na světelné tabuli skóre 1:0.

Další část utkání byla zase o něco vyrovnanější, hosté se dostávali do prostoru před brankou s větší lehkostí a jen díky pozornému brankáři v domácí kleci se stav neměnil. Podobně to ovšem vypadalo i před svatyní Devils, i zde úřadoval maskovaný muž. Už to vypadalo, že stav 1:0 přetrvá i do poslední fáze duelu, jenže Mike Sislo se dostal necelých 20 sekund před sirénou k zakončení a puk se po jeho palbě zatřepotal v síti. Do poslední dvacetiminutovky se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu 1:1, který sliboval ještě zajímavou podívanou.

Albany mělo velice kvalitní nástup do periody, poněvadž ránu Tima Sestita nedokázal brankář zachytit a mohla bez problémů přejít přes brankovou čáru, Devils tak využili nabídnuté početní převahy. Hosté poprvé v zápase vedli a sebevědomí jim během chvíle neskutečně narostlo. Poulin musel zasahovat mnohem častěji než v obou předešlých dvacetiminutovkách dohromady. Na Ďáblech byla vidět obrovská snaha po vstřelení pojišťovacího gólu, avšak stal se přesný opak. Přesilovou hru si zahráli také hokejisté Bridgeportu a Quine střílel do černého.

Tento okamžik Sound Tigers povzbudil a za 3 minuty to byli právě domácí, kdo se znovu chopil vedení po dělovce Zolnierczyka. Hosté ale nic nevzdávali a zanedlouho se naskytla další příležitost hry v situaci 5 na 4. V tomhle poměru hráčů na ledě se Albany podařilo dostat před branku a úspěch následně oslavil Graham Black. Rozhodčí proto ukončili 3. třetinu za stavu 3:3. Následné prodloužení skončilo na střely 4:3 pro domácí, ovšem žádná z ran se neujala a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Nejdříve se trefil Thompson, ale na jeho gól reagoval stejnou mincí Mouillierat se Stretchem. Hráči Albany tak prohráli už 5. zápas v řadě a stále nemohou najít formu ze samého začátku sezóny.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Helgeson, Harrold, Fraser, Hrabarenka, Faust, McPherson – Whitney, McKelvie, Matteau, Johnson, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …