Peklo / Hlavní zprávy / Cammalleri: “Byl jsem rád, že opět hraji a cítil jsem se fyzicky i mentálně dobře”

Cammalleri: “Byl jsem rád, že opět hraji a cítil jsem se fyzicky i mentálně dobře”

Máme tu vyjádření několika hráčů k včerejšímu zápasu s Bostonem Bruins. 

Seth Griffith ( Boston Bruins )

K rozhodujícímu gólu: “Věděl jsem, že beci jsou tak nějak od sebe, takže jsem věděl, že mám šanci se prosadit do brejku.”

shrnutí: O tomto gólu se bude v NHL dlouho mluvit. 21- letý mladík a nováček soutěže totiž trefil výstavní trefu. Zády k bráně, mezi svýma nohama i těma Schneiderovo “procedil” puk a mohl se radovat z důležité trefy. Nakolik to byla chyba Marka Židlického, Bryce Salvadora a Coryho Schneidera a nakolik zásluha Setha Griffitha je otázkou.

Cory Schneider ( New Jersey Devils )

Ke stejné situaci řekl: “Snažil jsem se držet nohy u sebe, že by se puk objevil a chtěl mi proskočit mezi betony. Židlický měl skvěle hokejku na zemi. Moc jsme neviděl to, co Griffith udělal s hokejkou, jak puk trefil, ale stal se  ten nejhorší možný scénář. Šel jsem na zem a kryl dolní část branky, prostě jen proto abych byl obezřetný a jistý, ale byl jsem na zemi pozdě a to je nyní vše, na čem záleží.”

Mike Cammalleri ( New Jersey Devils )

Po návratu z listiny zraněných se Mike cítil OK, jak sám sdělil médiím. Vydržel na ledě 18:55 a to je úctyhodný ice-time po zranění. Také přidal tři střely na bránu. Sám říká: “Moje kondice není taková, jaká bych chtěl aby byla, ale fyzicky a mentálně jsem se cítil dobře. Byl jsem rád, že opět hraji.”

Ke hře týmu dodal:

“Vím, že nám to nešlo v defenzivě, ale v ofenzivě jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů. Mohli jsme být o dost lepší. Cítil jsem se dobře, když jsme drželi puk a naše spolupráce se mi líbila. Travis vyhrál spoustu soubojů a Jágr si odvedl své.”

Jágr zakončil zápas se šesti pokusy na branku Raska, což bylo zápasové maximum.

Mike na to odvětil: “Jags přijde a vždy pracuje na maximum.” Dále si myslí, že jeho čas, kdy chyběl týmu byl k něčemu dobrý v tom smyslu, že mohl sledovat spolupráci Zajaca s Jágrem a přijít na to, jak k nim zapadnout. Někdy Vám dá sledování zápasů z tribuny jinou perspektivu – náhled na zápas,” řekl Cammalleri. 

Jágr souhlasil se zařazením Mika po jeho boku, řekl, že dodal řadě správnou nadstavbu a energii.

Zmiňovaný Jágr se stal rekordmanem, jelikož dal svůj 708. gól v kariéře a vyrovnal tak Mika Gartnera, který drží šestou pozici v historii bodů v NHL.

Jaromír Jágr ( New Jersey Devils )

Měli jsme nějaké šance, zejména já, řekl Jágr. Tukka Rask je dobrý brankář a oni hráli velmi dobře do obrany. I když jsme se dostali do šance, neměli jsme moc času a prostoru s tím něco udělat, jen to “hodit” na branku v podstatě.

Celkově vzato, Devils cítili, že by mohli vyhrát pokud by hráli lépe. Bruins jim k tomu dali mnoho příležitostí, ale Devils je nevyužili a místo toho natropili spousty chyb v obraně a to vedlo k obdrženým gólům.

Cammalleri to jen potvrdil: “Mysleli jsme si, že dva body tam leží a my máme na to je sebrat. Ale neudělali jsme tak.”

zdroj obrázku: nhl.com – Brian Babineau

zdroj článku: Tom Gulitti, fireandice.northjersey.com

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?