Peklo / Ohlasy / Helgeson: Nejdůležitější je, že jsme dokázali zvítězit

Helgeson: Nejdůležitější je, že jsme dokázali zvítězit

Ďáblové přerušili sérii trápení bez výhry a dnes se jim podařilo naplno bodovat. Jedním z hlavních předmětů pozápasové diskuze se stal Cammalleri, jenž se po zranění vrátil do hry ve velkém stylu. Mluvilo se též o debutujícím Sethovi Helgesonovi.

Mike Cammalleri nastoupil k posledním 2 duelům Devils a během těchto utkání si připsal gól a 2 přihrávky. Na levém křídle New Jersey není v podstatě vůbec poznat, že muselo předchozích 6 soubojů vynechat. Aktuálně má Kanaďan na kontě 10 bodů (6+4) za 10 střetnutí. Jeho zápis v kolonce gólů ovšem mohl být po dnešku výraznější, 32letý hokejista ve 3. třetině nejdříve střílel jen do břevna a zanedlouho po této situaci rozezvučel tyč.

„Byl jednoduše skvělý. Líbila se mi i jeho práce směrem dozadu, byl důležitou součástí naší formace pro oslabení. Dnes nám pomohl ve všech herních činnostech,“ sdělil svůj názor po zápase trenér Pete DeBoer. „Je dobře, že se právě Cammalleri vrátil zpět do sestavy. I Havlátův dnešní návrat znamenal zlepšení naší hry. Pokud se nám během týdne stihnou uzdravit další chybějící hráči, budeme na tom dobře do dalších utkání,“ ví DeBoer.

„Je štěstí, že jsme je nepotřebovali. To beru jako pozitivní věc,“ reagoval Cammalleri na to, že mu ve vstřelení dalších branek zabránila až branková konstrukce. Není náhoda, že se kanadskému střelci daří často dostávat do zakončení, poněvadž jeho spoluhráči se také pokouší získávat body a jsou úspěšní. Jen v uplynulých 2 střetnutích zaznamenala útočná trojice Cammalleri – Zajac – Jágr 4 branky a 5 asistencí.

Debut si doma proti Wild odbyl Seth Helgeson, který předváděl v úvodu sezóny na farmě v Albany kvalitní výkony bez nějakých závratných výkyvů formy a mohl se těšit z přesunu k hlavnímu týmu, kde nahradil zraněného Bryce Salvadora. Jeho nasazení proti Minnesotě byl správný krok, neboť 24letý defenzivní hokejista asistoval u úvodního gólů, ten dával Tuomo Ruutu ve 26. minutě.

„Nejdůležitější je, že jsme dokázali zvítězit. Zahrát si tento zápas byla pro mě velká zkušenost. Jsem rád, že jsem u této výhry mohl být,“ pověděl Helgeson po svém debutu v nejslavnější lize světa. Podle něj mu hodně pomohlo, že hrál v obranné dvojici s Adamem Larssonem, jehož znal již z loňské sezóny na farmě. „Bylo to příjemné. Hrál jsem s ním už trochu loni, takže jsem byl spokojený. Komunikace mezi námi nevázla a celkově si myslím, že jsme hráli svoji hru a šlo nám to,“ pochvaloval si americký obránce spolupráci se spoluhráčem.

Dále se Seth Helgeson rozpovídal o tom, jaké to bylo hrát proti týmu Minnesoty, ze které pochází on a celá jeho rodina. „Pocházím z Minnesoty a přirozeně jsem jim fandil a sledoval jsem  Wild, když se jim dařilo v play-off v roce 2003. Proto bylo pro mě hodně zajímavé, když jsem svůj první zápas hrál právě proti Minnesotě, odkud se s několika kluky znám. Hrál jsem třeba s Erikem Haulou. Dnes jsem se při hře proto hlavně bavil,“ svěřil se s pocity mladý hráč.

zdroj: blog Fire & Ice, eliteprospects.com

foto: nhl.com (Elsa/Getty Images)

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?