Peklo / Binghamton Devils / Nájezdy přinesly Albany další těsnou porážku

Nájezdy přinesly Albany další těsnou porážku

Po 3 zápasech hraných na ledě soupeře se vrátil celek Albany Devils zpět do domácí Times Union Center, kde se postavil mužstvu Syracuse Crunch. Vyrovnaný souboj zvládli hosté, klíčem k vítězství se staly samostatné nájezdy.

Albany Devils – Syracuse Crunch 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0)

Góly: 2. Timmins (Thompson), 43. Sestito (Scarlett) – 5. Gourde, 23. Verdin (Dotchin, Marchessault), RN Richard

Střely: 22:26

Návštěva: 1984 diváků

Okamžiky po odstartování úvodní periody patřily Devils. Nejdříve se pokoušel překonat Gudlevskise Thompson, jenže jeho samostatný únik nezaznamenal úspěch. O pár vteřin později se ovšem již v hale slavilo, neboť právě Thompson nahrál kotouč před branku, kam si najížděl volný Timmins a otevřel na prahu 2. minuty skóre. Domácí sice vedli, netrvalo to však dlouho a puk se objevil i na opačné straně hrací plochy a dělal tam obráncům nepříjemnosti. Už to vypadalo, že se kotouče zmocní brankář Wedgewood a rozehraje na jednoho ze spoluhráčů, ale situace se vyvinula tak, že se dostal ke střele Yanni Gourde a vyrovnal na 1:1. V 1. třetině bylo k vidění nemálo vyloučení a objevovaly se také potyčky mezi jednotlivými aktéry zápasu, což zapřičinilo, že 1. dějství moc dalších čistokrevných šancí nenabídlo.

Pokud se Albany povedl vstup do 1. dvacetiminutovky, zvládli jej tentokrát lépe hokejisté Crunch. Po necelých 3 odehraných minutách předvedl důraz a pozornost při dorážce odraženého puku Vermin, Wedgewood při této situaci byl téměř bezmocný a vedení se poprvé v utkání ujal tým Syracuse. Ve 2. části se hrálo více ofenzivně a oba gólmani měli své situace, v nichž museli zazářit, aby podrželi tým. Kromě střeleckých příležitostí se i nadále hrálo důrazně do těla. V této herní činnosti slavil nejeden úspěch domácí obránce Mark Fraser. I když byl hojnější počet možností ke skórování, další změna už na ukazateli nad ledem nenastala, a proto se šlo do kabin za těsného vedení hostů.

Z úvodu 3. periody mohli mít radost Devils. Nahození Scarletta sice Gudlevskis dobře viděl, avšak proti přesně dorážejícímu Sestitovi už neměl žádnou moc. Crunch se pokoušeli v následujících minutách o vytvoření tlaku na Wedgewooda a podnikali útočné výpady proti maskovanému muži v domácím brankovišti, ovšem pokusy Witkowskiho ani Gourdeho si cestu mezi tyče nenašly a skončily potleskem publika po rychlé reakci ďábelského strážce. Za Albany se do nejvýraznější příležitosti dostal Reid Boucher, jenž se probil přes obránce a sám unikal na gólmana Syracuse. Jeho snahu zmařil až bránící hráč, který na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a nedovoleným způsobem musel zastavit hokejistu v bílém.

Stav 2:2 vydržel až do konce základní hrací doby a ani v prodloužení se neměnil, rozhodnout měly nájezdy. Dovednostní disciplína skončila z domácího pohledu neúspěchem, protože na trefu Thompsona, která znamenala ve 2. sérii srovnání průběžného stavu na 1:1, ještě odpověděl Richard a zajistil pro své mužstvo 2 body. Hráči Albany znovu prohráli a výsledková krize se stále prohlubuje. Přes aktuální formu se dá považovat skoro za zázrak, že se záložní tým New Jersey stále drží na 5. příčce Východní konference. Pozitivní pro Ďábly jistě není ani skutečnost, že v dosavadním průběhu ročníku došlo střetnutí do prodloužení či nájezdů čtyřikrát a ani v jednom z těchto zápasů nepřišla výhra.

Sestava Albany: Wedgewood (Clemmensen) – Harrold, Fraser, Burlon, Scarlett, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com, eliteprospects.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …