Peklo / Novinky z NHL / Nemyslitelné se stává skutečností, Horton bude muset skončit s hokejem

Nemyslitelné se stává skutečností, Horton bude muset skončit s hokejem

    Jaká je cena hokejové kariéry? Jaká je cena rodiného života? Dá se toto vůbec porovnávat? O problémech s bolestmi zad se u Nathana Hortona ví už delší dobu. Málokdo ovšem věřil zprávám, že 29letý křídelník bude muset kariéru opravdu ukončit. Já se mezi ně tedy rozhodně počítám.

    Na první pohled tato zpráva vypadá opravdu těžko uvěřitelně, když se ovšem ponoříte hlouběji do Horonova zdravotního stavu, vychází vám konec hokejového života jako opravdu rozumný nápad. Samotný hráč svůj stav popisuje jako „nepřestávající a neustupující bolesti zas“. Nemůže pořádně ani vystoupit z auta, hrát si s dětmi v parku nebo v noci spát.

    Nedá se říct, že by se Nathan Horton nesnažil své problémy vyřešit, snažil se i změnit styl bruslení, ovšem bezúspěchu. Navštívil mnoho specialistů a lékařů, ovšem aktuálně jediné možné řešení je operace, která by mu vyztužila záda, pomohla od bolesti a vrátila do normálního života. Cena je za to ovšem obrovská, Horton by se už nemohl vrátit do profesionálního hokeje.

    Útočník podepsal loni v létě s Columbusem smlouvu na 7 let za 37 milionů dollarů, s Bostonem vyhrál v roce 2011 Stanley Cup. Těžko říct, jestli ještě nějaký přidá. Nebo jestli ho v NHL vůbec uvidíme.

Autor Tomas Cironis

Fanoušek dobrého hokeje, tedy Bostonu Bruins :D Davida Krejčího a Jaromíra Jágra.

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?