Peklo / Binghamton Devils / Devils nedali Portlandu šanci a přehráli jej 4:0

Devils nedali Portlandu šanci a přehráli jej 4:0

O tom, že žádná série netrvá věčně, se přesvědčili hokejisté z Albany. Farmáři prohráli šestkrát v řadě, přišli o náskok na všechny soupeře ze začátku sezóny a nic se jim nevedlo. Až v nočním zápase proti Portlandu se celku Ďáblů povedlo konečně vyhrát.

Portland Pirates – Albany Devils 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 5. Whitney (Thompson, Timmins), 41. Boucher (Sislo, Sestito), 52. Sestito (Sislo), 59. Fraser (Sestito)

Střely: 31:36

Návštěva: 4051 diváků

Hosté nechtěli nechat nic náhodě a už v 5. minutě střílel do odkrytého prostoru domácí klece Joe Whitney. Další průběh třetiny nabízel šance na obou koncích ledové plochy, Clemmensen a McKenna se ovšem vyznamenávali a dařilo se jim zasahovat včas. Z divoké hry vyplynul pěstní souboj, Hrabarenka se střetl se Selleckem. Hra ani po této události nenabrala jiný spád, a proto mohli být po úvodní dvacetiminutovce spokojenější celek Albany, neboť červenobílí odcházeli z ledu s jednobrankovým vedením. Druhá perioda patřila domácím Pirates. Portland se dostával o poznání častěji do zakončení a jen díky mrštnému Clemmensenovi zůstával stav stále stejný. McKenna nemusel být sice neustále připraven, ale o to měl těžší likvidovat jen sporadické pokusy Devils. Skóre nakonec nedoznalo ve 2. třetině žádných změn, stále byli hosté o krůček napřed.

Poslední perioda přinesla hned po 35 sekundách gól z hole Bouchera, jehož dělovka prošla za McKenna. S vedením 2:0 a klidem to nyní bylo Albany, kdo byl dominantním týmem se spoustou šancí k navýšení vedení. Maskovaný muž v domácím brankovišti byl jedinou záchranou chatrné pirátské defenzivy. Tlak se však postupem času stále stupňoval a necelých 10 minut před koncem trefil nehlídaný prostor branky Sestito a dostal Ďábly už do vedení 3:0. Domácí hráli v křeči a nebyli schopni se vrátit zpět do hry. Gólový účet uzavřel minutu před koncem Mark Fraser, který se po přestupu do týmu začal kvalitně zapojovat do hry. Albany se tak může těšit z výhry po dlouhé době. Farma celku z Newarku poskočila na 2. místo Severovýchodní divize, což znamená také posun na 4. pozici v konferenci.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …