Peklo / Binghamton Devils / Pirates odčinili předchozí prohru a porazili Albany 2:0

Pirates odčinili předchozí prohru a porazili Albany 2:0

V minulém kole AHL se sice farmě New Jersey povedlo po dlouhé době vyhrát a obrat Portland o všechny body, avšak v odvetě, která se hrála jen o den později, se role obrátily. Druhé utkání zvládli lépe Pirates po kvalitním defenzivním výkonu.

Portland Pirates – Albany Devils 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 28. Bolduc (Martinook, Carey), 60. Selleck

Střely: 24:27

Návštěva: 2448 diváků

Na úvod se prezentovali aktivnější hrou hráči Albany, Domingue musel řešit častá zaváhání defenzivy Pirates, střely se mu ovšem dařilo likvidovat obstojně a žádná z nich neprošla za jeho zadá do klece. Clemmensen měl v 1. periodě relativní klid, domácí nebyli schopni se tak často dostávat do vyložených šancí, a proto nemusel strážce ďábelské branky být tak často v pohotovostním režimu. Padala vyloučení na obou stranách, jenže ani jeden z týmů nebyl schopen své výhody využít. I z tohohle důvodu svítily po 20 minutách na ukazateli skóre 2 nuly.

Druhá etapa střetnutí nabídla jiný obraz hry než v předchozí třetině. Portlandu se dařilo hostující mužstvo dostávat pod tlak a domácí byli najednou rovnocennými protivníky. Ďáblové měli znatelné problémy v obraně, čehož využil v úvodu 28. minuty Alexandre Bolduc. Hosté to však nezabalili a i nadále se pokoušeli o tvorbu nebezpečných situací v pirátském brankovišti. Při jedné z těchto ofenzivních možností se Thompson střetl s Dominguem a maskovaný muž Portlandu musel být vystřídán. Thompson následně dostal osobní trest na 10 minut. Od tohoto okamžiku nastoupil na hrací plochu Mike McKenna a svého kolegu dokázal kvalitně zastoupit. Oba gólmani ještě několikrát zakročili, puk si už ale cestu do kasy nenašel a domácí drželi po 40 minutách těsný náskok.

Poslední část byla vyrovnaná, oba celky měly přibližně stejný počet šancí, které ovšem nebyl nikdo ze střelců schopen přeměnit v gólovou radost. Dominovali hlavně brankáři, jejich zákroky byly jisté a přesvědčivé. Čas se hostům na srovnání krátil, Rick Kowalsky proto v závěru odvolal Clemmensena na střídačku a Ďáblové hráli v šesti bruslařích. Šanci Albany nevyužilo a z protiútoku se trefil do prázdné brány Selleck. Z výsledku utkání se tak po závěrečném hvizdu radovali domácí hokejisté, Albany se vrací domů z Portlandu s polovičním úspěchem, když ze 2 zápasů vytěžilo 2 body. Tohoto zaváhání využil tým Syracuse Crunch a odsunul Devils na 3. divizní místo.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …