Peklo / Binghamton Devils / Vím, co mám na ledě přesně dělat, říká Hrabarenka

Vím, co mám na ledě přesně dělat, říká Hrabarenka

Obránce Raman Hrabarenka již neodmyslitelně patří mezi opory zadních řad mužstva Albany Devils. V roce 2012, kdy do týmu přišel, moc lidí nevědělo co od hráče, jenž neprošel zámořským draftem, čekat.

Úvod sezóny ofenzivně laděnému obránci vychází na jedničku. Hrabarenka si v 15 zápasech připsal 3 branky a 8 asistencí. Ve statistice +/- je podepsán pod číslem +7, které jen potvrzuje kvality tohoto mladého hokejisty.

„Myslím, že vše závisí na správném učení nových schopností. Každý krůček je důležitý, člověk se může zlepšovat na každém tréninku a při každém zápase,“ sdělil Hrabarenka svoji reakci na to, že se mu momentálně velmi daří. „Momentálně se cítím dobře. Vím, co mám na ledě přesně dělat, všechny pokyny se snažím neustále dodržovat. Trochu jsem se změnil a nyní uplatňuji různé maličkosti, které mi pomáhají a vrací se ve správné formě. Díky tomu se cítím skvěle na ledě i mimo něj.“

Běloruský hokejista ovšem neměl vždy jisté místo v sestavě. Hráči jako Helgeson, Gelinas, Larsson či Merrill při svém působení na farmě potvrzovali, že patří mezi velice šikovné hráče. Proto se v úvodu angažmá nedostával Hrabarenka tolikrát do akce. I přesto se mu nováčkovská sezóna 2012/13 povedla, nastoupil ke 34 soubojům a zakončil ročník s bilancí 1+4. Minulý rok se v hierarchii týmu sice posunul výše, ale stále měl silné konkurenty. Sezónu 2013/14 uzavřel se ziskem 21 bodů (6+15).

Podle kouče Ricka Kowalskyho pomohla Hrabarenkovi právě jeho snaha soustředit se na detaily herního projevu. „Je velký a silný, což z něj dělá nesnadný cíl pro soupeře, pokud se dostane do té správné pozice,“ ví Kowalsky. „Občas však nepřečte správně hru. Někdy se mu zase třeba stává, že špatně pokryje protihráče a musí se rychle vracet do obrany. Proto je pro něj důležité na drobnostech pečlivě pracovat, aby mohl postupně všechny nedostatky odstranit,“ rozpovídal se trenér o svém svěřenci.

Před přestupem do Albany hrával Hrabarenka kanadskou juniorskou soutěž QMJHL za Cape Breton nebo Drummondville. V těchto dvou celcích si zahrál dohromady 107krát, skórovat 6krát a vyprodukoval 23 přesných nahrávek.

„Důležitá je každá maličkost,“ vyjádřil se Hrabarenka na otázku ohledně jeho životního stylu. „Člověk by se měl o sebe správně starat, pečovat o své tělo a jednoduše na sobě tvrdě pracovat. Těmto věcem se prostě musíte věnovat, když jste profesionální hráč,“ uzavřel rozhovor urostlý Bělorus.

zdroj (volný překlad) a foto: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?

Ďáble, co na to říkáš...?