Peklo / Binghamton Devils / Albany doma neuspělo, Penguins bez potíží zvítězili

Albany doma neuspělo, Penguins bez potíží zvítězili

Po minulé prohře z Portlandu si chtěli Devils na domácím ledě spravit chuť s farmářským týmem Pittsburghu Penguins. Zápas se ale už od úvodních sekund nevyvíjel podle představ a domácí museli skousnout jasnou porážku.

Albany Devils – Wilkes-Barre/Scranton Penguins 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 47. Whitney (Scarlett) – 4. Uher (Farnham), 4. Wilson (Ebbett, Megna), 21. Archibald (Samuelsson, Harrington), 23. Dumoulin (Farnham, Archibald), 43. Megna (Wilson, Ebbett)

Střely: 15:23

Návštěva: 5021 diváků

Hned první šanci zápasu měl sice domácí tým, jenže z protiútoku se vydal do protiakce tým Penguins a zakončující Čech Dominik Uher na prahu 4. minuty doklepl puk za Kinkaida. Hostům ovšem jednogólové vedení nestačilo, o necelých 20 sekund později se obtočil kolem klece Wilson a podařilo se mu napálit kotouč pod horní tyč, kam Kinkaid nedosáhl. Po polovině periody si Albany vypracovalo zajímavou příležitost ke střele od modré čáry, ale Zatkoff si dělovou ránu pohlídal a schoval ji ve výstroji. Ještě si sice obě mužstva pár akcí vytvořila, avšak gólmani byli na svých místech a nedopustili změnu skóre. První část zápasu tak byla ukončena za stavu 2:0 pro Wilkes-Barre.

Vstup do 2. etapy střetnutí zvládla na jedničku farma Penguins, Samuelssonovu střelu ještě před gólmanem tečoval Josh Archibald a hosté mohli hrát zase v o něco větší pohodě. Když o 2 minuty později poslal puk do odkrytého prostoru Dumoulin, rozhodl se kouč Rick Kowalsky ke změně na brankářském postu a vystřídal Keitha Kinkaida za Scotta Wedgewooda. Albany moc příležitostí k zakončení nemělo, Wedgewood proto musel v brance předvádět velký počet zákroků, aby skóre nebylo pro domácí ještě hrozivější. Jednu z mála kvalitních ďábelských akcí zakončoval Sestito jen do hrudi Zatkoffa. Náskok 4:0 pro Penguins moc nadějí domácímu celku do posledního dějství nedával.

Na změnu gólového stavu nemuseli fanoušci čekat dlouho, už ve 43. minutě se prokličkoval do střelecké pozice Megna, jenž ranou k tyči nedal Wedgewoodovi šanci vyniknout. Zanedlouho po této trefě se Albany povedl přechod do útočného pásma, kotouč se dostal na hůl Joea Whitneyho a ten nezaváhal. Sice útočník Ďáblů snížil, ale již byl rozdíl příliš velký na to, aby mohli hráči domácích ještě nějak zamíchat kartami a obrátit stav na svoji stranu. Na rozdíl od předcházejících třetin se hrál vyrovnaný hokej s přibližně stejnou dávkou příležitostí na obou koncích ledové plochy. I přes zlepšenou hru Devils se již nic dalšího nestalo, Wilkes-Barre/Scranton zvládl zápas velmi dobře a po zásluze se může radovat ze zisku 2 bodů do tabulky.

Sestava Albany: Kinkaid (23. Wedgewood) – Burlon, Kelly, Scarlett, Hrabarenka, Faust, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Sislo, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …