Peklo / Binghamton Devils / Senátoři rozdrtili Albany vysoko 7:0

Senátoři rozdrtili Albany vysoko 7:0

Páteční prohra s WB/Scrantonem byla již 3. porážkou farmářského týmu v řadě. Neni však žádným tajemstvím, že Albany se herně trápí a má problémy se střílením branek, důkazem může být to, že v předchozích 5 střetnutích mířili Ďáblové do černého jen šestkrát.

Binghamton Senators – Albany Devils 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 13. D. Grant (Puempel, Claesson), 13. Thompson (Johnson, Prince), 25. Mullen (Wideman, Pageau), 32. Wideman (New, McCormick), 38. Camper (Prince, Johnson), 43. D. Grant (Puempel, Robinson), 60. Pageau (Robinson)

Střely: 34:31

Návštěva: 3612 diváků

Začátek nenapovídal tomu, že by mělo mužstvo Albany utrpět nějaký debakl, protože střelci obou týmů se činili a troskotali až na pozorných brankářích. Střeleckých příležitostí bylo k vidění skutečně požehnaně, hrálo se hodně ofenzivně a ani jedna z obran nemohla být se svojí prací úplně spokojena. I když rány Devils nevypadaly vůbec špatně, nakonec to byl celek Binghamtonu, kdo získal po 12 minutách hry vedení poté, co odkrytou klec trefil Derek Grant. Tahle branka zapůsobila na hosty a jen o pár chvil později musel Wedgewood vytáhnout zpoza čáry další kotouč, tentokrát se totiž prosadil v prostoru před brankou Garrett Thompson. Ve zbývajícím průběhu třetiny se více dařilo vepředu hokejistům Senators, ďábelští hráči se museli stáhnout do obranné formace a do konce dvacetiminutovky už nedopustili změnu stavu.

Druhé dějství sice nenabídlo tolik střeleckých pokusů jako 1. třetina, ovšem góly padat nepřestaly. Přesilovou hru domácích proměnil v třígólové vedení během 25. minuty Mullen. Dělovky létaly i na Hammonda, ten ale svůj tým držel a v brankovišti působil jistým dojmem. Po klidnější pasáži hry se po 30. minutě znovu rozjel senátorský stroj na branky, nejdříve našel volné místečko Wideman a tlak Binghamtonu ani poté neustával. Wedgewood neměl vůbec jednoduchou úlohu, ale v rámci možností se mu dařilo zneškodňovat mocné výpaly soupeřů. Avšak 38. minuta přinesla změnu skóre už na 5:0 pro domácí hokejisty, do černého zamířil Carter Camper. Gólman Wedgewood sice periodu dochytal, jenže v poslední etapě střetnutí jej nahradil Keith Kinkaid.

Poměry na ledové ploše byly i ve 3. třetině pořád stále stejné. Při pohledu na statistiku střel se hrál vyrovnaný duel, avšak červené světlo se rozsvěcovalo jen za svatyní Albany. Grant přidal 2. trefu v zápase po necelých 3 odehraných minutách, přitom hrozivé skóre z pohledu hostů ještě nebylo konečné. Senators hráli ve velké pohodě, naopak na Ďáblech byla znát frustrace. Bylo však vidět, že hosté stále chtějí hrát, i když už šlo o ztracený zápas. V jedné fázi dvacetiminutovky se dokonce zvládali Devils dostávat častěji do zakončení, ale nebylo to nic platné, neboť v poslední minutě základní hrací doby si puk zpracoval Pageau a svým 5. gólovým zářezem v sezóně uzavřel gólový účet na 7:0 pro senátory.

Trápení Albany tedy i nadále trvá. Z 1. divizní příčky se ďábelské mužstvo postupně propadlo až na aktuální poslední pozici, na momentálně vedoucí tým Severovýchodní divize Syracuse Crunch ztrácí farma New Jersey 5 bodů. Postavení ve Východní konferenci není logicky také vůbec dobré. Albany patří v 15členné tabulce až 12. místo, hůře už jsou na tom jen celky Worcesteru, Norfolku a právě Binghamtonu.

Sestava Albany: Wedgewood (41. Kinkaid) – Burlon, Kelly, Scarlett, Hrabarenka, Faust, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Johnson, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Sislo, D. Zajac

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …